Ημερομηνία Κυρ Απρ 28, 2024 7:45 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό YiaRiz » Δευτ Φεβ 13, 2006 1:45 pm

Για χαρα σε ολα τα μελη του forum.
Παντα μου αρεσε η ιδεα της πτησης και νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το κανω. Χρονια ασχολουμαι με επιγεια, υπογεια,θαλασσια σπορ (rock climbing-ορειβασια-σπηλαιολογια-scuba...) που σου "απογειωνουν" την αδρεναλινη και τωρα θελω να απογειωθω κυριολεκτικα!
Καθε συμβουλη,λοιπον,θα μου ηταν χρησιμη για τις πρωτες κινησεις που πρεπει να κανω.
Ευχαριστω εκ των προτερων και θα χαρω να σας γνωρισω :wink:

YiaRiz
EN A
 
Δημοσ.: 2

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Φεβ 13, 2006 2:38 pm

Καλώς ήρθες στο κόσμο των απογειωμένων :P

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να πας σε μια σχολή και να ξεκινήσεις εκπαίδευση. Στα πρώτα σου βήματα θα σε καθοδηγεί ο εκπαιδευτής σου και όσο εξελίσεσαι θα "τροφοδοτείσαι" και από άλλους πιλότους είτε στο βουνό, είτε από εδώ.

Κάνε κλικ στις σχολές και ξεκίνα... http://www.sky.gr/modules.php?name=Sect ... e&artid=24

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό YiaRiz » Δευτ Φεβ 13, 2006 4:07 pm

Ευχαριστω κατ'αρχη για το καλωσορισμα.
Ναι... τις κοιταξα τις σχολες. Πηρα και μερικα τηλεφωνα και οι τιμες διαφερουν κατα πολυ απο σχολη σε σχολη. Τωρα με ποιο κριτηριο θα επιλεξω ειναι ενα θεμα. Το οικονομικο αποτελει παραμετρο,αλλα σιγουρα δεν πρεπει να ειναι το μονο!

YiaRiz
EN A
 
Δημοσ.: 2

Δημοσίευσηαπό Epsilon4 » Τρί Φεβ 14, 2006 1:46 am

YiaRiz έγραψε: Τωρα με ποιο κριτηριο θα επιλεξω ειναι ενα θεμα. Το οικονομικο αποτελει παραμετρο,αλλα σιγουρα δεν πρεπει να ειναι το μονο!



..το σημαντικοτερο (για μενα )είναι να διαλεξεις την σχολή εκείνη στην οποία ο εκπαιδευτης της(ή οι εκπαιδευτες της ) να είναι παντα (ή σχεδον παντα) στο βουνο.εγω πχ αναγκαστηκα και εκανα (και πληρωσα βεβαια)δυο εκπαιδευσεις γιατι μετα την πρωτη σχολή ο εκπαιδευτης εξαφανιζοταν..
Πηγαινε στο βουνο μια πτητική μερα και ρωτησε καποιυς πιλότους..δεν θα αργησεις να καταλαβεις που να πας....καλη τυχη...

Epsilon4
EN A
 
Δημοσ.: 20


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 39 επισκέπτες