Ημερομηνία Κυρ Απρ 28, 2024 1:56 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

KANENA BIBLIO???????????

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

KANENA BIBLIO???????????

Δημοσίευσηαπό koitao_psila » Παρ Αύγ 12, 2005 10:23 pm

GEIA SAS PEDIA!!!!!!!!!THA ITHELA NA ROTISO AN IPARXI KANENA BIBLIO,PERIODIKO,CD I DVD SXETIKO ME TO PARAPENTE KAI AN NAI POU MPORO NA TA BRO???????????

koitao_psila
EN A
 
Δημοσ.: 6

Δημοσίευσηαπό orck » Παρ Αύγ 12, 2005 11:47 pm

βεβαιως υπαρχει
σε ελληνικο δες εδω (ειναι λιγο παλιο πλεον αλλα εχει αρκετες πληροφοριες) αν διαβασεις στο Link το στελνει ο ιδιος ο συγγραφεας κ Κανιαμος με αντικαταβολη, εγω το ειχα βρει στον Παπασωτηριου 4 χρονια πριν ξεκινησω να ασχολιεμαι με το αθλημα...

και δες και αυτο που ειναι για εμενα (εναν τιποτενιο ΠΛ) ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, αυτο δεν νομιζω να το βρεις πουθενα αλλου περα απο την Αμερικη

επισης υπαρχει ενα καταπληκτικο βιβλιο μετεωρολογιας του κ. Πικρου

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό agrodoc » Σάβ Αύγ 13, 2005 9:07 am

Επειδή το θέμα βιβλίο το έψαχνα κι'εγώ, σου συνιστώ τα δύο ανωτέρω βιβλία (Κανιαμού και Πικρού) ως εισαγωγικά και κατατοπιστικά. Ειδικά του Πικρού για τη μετεωρολογία (αεροναυτική μετεωρολογία) το θεωρώ must, γιατί είναι μικρό, συνοπτικό και ουσιαστικό. Από κει και πέρα, βιβλία και DVD μπορείς να παραγγείλεις από το xc magazine αν έχεις πιστωτική κάρτα και ξέρεις αγγλικά. Συνιστώ το understanding the sky, και το performance flying(που αν και έχει γραφεί για αιωρόπτερα, τα περισσότερα περιεχόμενά του έχουν εφαρμογή και στο parapente)

agrodoc
Competition
 
Δημοσ.: 302

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Αύγ 16, 2005 9:54 am

Εγώ από την πλευρά μου να προτείνω την κατα τη γνώμη μου επιτομή... "The Art of Paragliding" by Denis Pagen. Και αυτό στο amazon.com

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 46 επισκέπτες