Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 10:08 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

ωραιες στιγμες....

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Απρ 18, 2013 10:59 pm

vagos έγραψε:
cop έγραψε:
paramick έγραψε:Πως σου φάνηκε το sportaki?

αν λες για το φτερο.... σαφως πιο ησυχο απο αυτο που εχω το οποιο για την ηλικια του παραμενει αξιομαχο μιας και ανεβαινε αξιοπρεπεστατα....
το συγκεκριμενο ειναι και σε πολυ καλη κατασταση...



μολις απαντησες στον ιδιοκτητη του cop :P


(απεταχτο ειναι ακομα ρε ! 600+sec. poro εβγαλε παντου και τα σχοινια του στον ποντο)


μια χαρα ηταν souper....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό kilias » Σάβ Απρ 20, 2013 11:01 pm


Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Απρ 21, 2013 12:27 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Απρ 22, 2013 12:14 pm

kilias έγραψε:
Για μια στιγμή νόμιζα ότι θα μαζέψεις κουκουνάρια. 8)

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Δευτ Απρ 22, 2013 9:11 pm

Ωπ! Τι φανταστικό μέρος είναι αυτό; :D

Είναι στο Leonardo η πτήση;

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό kilias » Δευτ Απρ 22, 2013 11:55 pm

Chris Lappas έγραψε:Ωπ! Τι φανταστικό μέρος είναι αυτό; :D

Είναι στο Leonardo η πτήση;


Είναι λίγο έξω από την Θεσσαλονίκη το μέρος αυτό και το καλό είναι ότι πετάει και με Νότιο και με Δυτικό!

http://www.sky.gr/leonardo/flight/35264

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Απρ 23, 2013 3:29 am

Ευχαριστώ!

Από ότι βλέπω βέβαια, αν δεν σε κρατήσει υπάρχει χοντρό πρόβλημα γιατί οι προσγειώσεις είναι ανύπαρκτες!

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό kilias » Τρί Απρ 23, 2013 7:31 am

Chris Lappas έγραψε:Ευχαριστώ!

Από ότι βλέπω βέβαια, αν δεν σε κρατήσει υπάρχει χοντρό πρόβλημα γιατί οι προσγειώσεις είναι ανύπαρκτες!

Μπορεις να μείνεις στην περιοχή που έχει άπειρες προσγειώσεις (στην αρχη και τέλος του video).

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Απρ 23, 2013 8:24 am

Χρήστο όλα δύσκολα τα κάνεις. Το μυαλό σου το έχεις ακόμα στα χιόνια. Δεν κάνει snowboard ο άνθρωπος. Παραπέντε κάνει. :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Απρ 23, 2013 11:31 am

Μπαίνω στο κλίμα σιγά σιγά! :mrgreen:

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Agelos » Τετ Απρ 24, 2013 8:07 pm

αυτές είναι μαλακίες!!!!! :shock: :shock: :shock:


Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό tsoukasvaggelis » Τετ Απρ 24, 2013 8:49 pm

Μάλλον ο κάτω εγκέφαλος ειναι τόσο μεγάλος που έχει μεταναστεύσει και στη θέση του επάνω.
Αυτοί ειναι άντρες...εμείς είμαστε κοτούλες Αγγελε

tsoukasvaggelis
Competition
 
Δημοσ.: 458

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Απρ 25, 2013 10:36 am

tsoukasvaggelis έγραψε:Μάλλον ο κάτω εγκέφαλος ειναι τόσο μεγάλος που έχει μεταναστεύσει και στη θέση του επάνω.
Αυτοί ειναι άντρες...εμείς είμαστε κοτούλες Αγγελε


το να ναι εντελως μαλακες, τοσο που η αδρεναλινη τους εχει βαρεσει και νομιζουν οτι περνωντας απο την τρυπα, καθοριζεται και το φυλο.... δε παιζει?
εκτος και αν απο την επικινδυνοτητα καποιων καθοριζεται η κοινωνικη σταση των υπολοιπων...
τοτε οποιοι το δεχονται, ναι ειναι .... πρεπει ομως να δεχονται και οποιον χαρακτηρισμο τους προσαπτουν... ολοι οσοι δε χαρακτηριζουν τον εαυτο τους πτηνο η αλλο πουλερικο η ζωο

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό dim » Πέμ Απρ 25, 2013 11:40 am

tsoukasvaggelis έγραψε:Μάλλον ο κάτω εγκέφαλος ειναι τόσο μεγάλος που έχει μεταναστεύσει και στη θέση του επάνω.
Αυτοί ειναι άντρες...εμείς είμαστε κοτούλες Αγγελε


Εχω την αίσθηση ότι εδω παίζονται χρήματα από σπονσορες κλπ.

Ο τύπος δεν ειναι απλά ένας πιλότος που κάνει το κέφι του, έχει ιστοσελίδα στο internet που την διαφημίζει και την ανανεώνει, δηλαδή προσέχει το profile του.
Το όλο επιχείρημα είναι μαλακία, καθότι από ένα χρονικό σημείο και μετά δεν έχει εναλλακτικό σενάριο διαφυγής, ή περνάς ή γίνεσαι χαλκομανία, όμως διακρίνω ένα ανταγωνισμό για την παραγωγή των πιο extreme σκηνών σε βίντεο, ίσως και λόγω της άλλης πτώσης από τον Felix και την redbull.

Θέλω να πω ότι, ίσως δεν είναι ένας τρελλός πιλοταράς που γουστάρει να επιδεικνείεται, αλλά ένας ριψοκίνδυνος πιλότος που κάνει τα πάντα για τα φράγκα και με σκοπό να συγκινήσει σπόνσορες.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Απρ 25, 2013 12:01 pm


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Απρ 25, 2013 1:29 pm



8,265,096 views σε 9 μερες...

με τον τροπο αυτό λεμε: "δε μας αρέσει ρε φιλε αυτο που κάνεις"

και αυτο θα καταλάβει και ο σπονσορας, και ετσι θα χαρουμε που βοηθησαμε να μη σκοτωθει ενας καβλωμενος που θα σκοτωνοταν για αυτο το λόγο...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό tsoukasvaggelis » Πέμ Απρ 25, 2013 3:14 pm

Συμφωνώ και με τον COP και με τον DIM, και το σχόλιό μου είναι βέβαια ειρωνικό για τον "αξιοπρόσεκτο" τύπο. Ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει σε αυτή τη ζωή ότι του αρέσει, και αν κάποιος είναι τόσο "μάγκας", εγώ προτιμώ να θεωρούμαι "κοτα".

Οτι κάνουμε , πρέπει να έχει αύριο, και το ρίσκο πρέπει να ζυγίζεται πάντα με την αξία που δίνει ο καθένας μας για την ανθρώπινη ζωή, την αυτοεκτίμησή μας, ενώ καμμία στιγμή δεν πρέπει να μας διαφεύγει η επίπτωση των συνεπειών ενός συνειδητού κινδύνου στη ζωή μας και στους ανθρώπους που επηρεάζουμε ή εξαρτώνται άμεσα από εμάς.

Αυτά όμως τα σπορ τα οποία δεν έχουν σενάριο, καταλήγουν γρήγορα σε κορεσμό για το χρήστη,ο οποίος αναζητεί να ανανεώσει το ενδιαφέρον του μέσα από ακρότητες, αφού δεν μπορεί να πάρει ο ίδιος κάτι παραπάνω. Για αυτό το λόγο το να πετάς cross country, μπορεί να είναι πιο ήπιο, με λιγότερη αδρεναλίνη, αλλά για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από 45 δευτερόλεπτα, και έχει ένα πάνω όριο το οποίο ο καθένας μας μπορεί να τραβήξει και να πουσάρει για τον εαυτό του έχοντας ένα νέο στόχο σε απόσταση.

Οσα χιλιόμετρα και να κάνεις, πάντα μπορείς να κάνεις περισσότερα, και αυτό το πετυχαίνεις με τη συνεχή βελτίωση, προσπάθεια, διάβασμα και προπόνηση.Δεν τερματίζει το ενδιαφέρον σου ποτέ. Το πόσο μακρυά θα φτάσεις δεν έχει τόσο σημασία, καθώς όλοι απολαμβάνουν την ίδια χαρά ανεξάρτητα από το επίτευγμα που έχουν φτάσει.Σε αντίθεση, η προσέγγιση της τρύπας, κάπου τελειώνει, γιατί το επόμενο είναι να πάς σε μικρότερη (για να είναι ενδιαφέρον) και μετά σε ακόμη μικρότερη, αλλά κάποια στιγμή η κωλοφαρδία τελειώνει.

Ακόμη και οι αγώνες μας που ο ένας βοηθάει το άλλο στην πτήση του, έχει να σου δώσει πολλά σε ικανοποίηση, και ενώ είναι μοναχικό σπορ, εντούτοις έχει πολύ interaction μεταξύ μας, στη θεωρία στην πράξη και στην ψυχολογία.

Το ατυχές είναι ότι μια πιθανή χαλκομανία συγκινεί περισσότερο την κοινή γνώμη και είναι αξιοπρόσεκτη και αξιοζήλευτη στα media, με αποτέλεσμα να βλέπουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν ή μικρά παιδιά, που παθαίνουν μια σύγχυση σε σχέση με τον ορισμό του τι είναι "ήρωας προς αντιγραφή" τη σήμερον ημέρα. Αν κάποιος από εμάς πάει να ζητήσει υποστήριξη από σπόνσορα, θα καταλάβει καλά τι εννοώ.

Τέτοια κοινωνία της σύντομης "μαγκιάς" έχουμε, και για αυτό πάμε όπως πάμε.

Τέλος έχω μια απορία...Αυτός ο τύπος άραγε θα το έκανε αυτό αν δεν υπήρχε στημένη κάμερα για να τον πάρει ή αν ήξερε ότι δεν θα πληρωθεί για αυτό?

tsoukasvaggelis
Competition
 
Δημοσ.: 458

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Απρ 25, 2013 3:58 pm

jolly τα views ανεβαίνουν με το tube increaser. Μην ψαρώνεις όταν ακούς για views ειδικά στο youtube.. Το έχω δουλέψει στο παρελθόν και είχα γράψει τρελά νούμερα. Είναι ένα πρόγραμμα που αλλάζει κάθε 3 δευτερόλεπτα την ΙΡ και είναι σαν να ανοίγουν τη σελίδα νέοι χρήστες ξανά και ξανά.

Τελευταία επεξεργασία απο Sprayman την Παρ Απρ 26, 2013 8:30 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Απρ 25, 2013 8:18 pm

Τέλος έχω μια απορία...Αυτός ο τύπος άραγε θα το έκανε αυτό αν δεν υπήρχε στημένη κάμερα για να τον πάρει ή αν ήξερε ότι δεν θα πληρωθεί για αυτό?[/quote]


οι μαλακιες τετοιου τυπου γινονται καθαρα για επιδειξη η οικονομικο οφελος...
οι ατυχες στιγμες της ζωης μας ειναι τελειως διαφορετικο πραγμα....
συνηθως δεν υπαρχει καμερα μπροστα...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Πέμ Απρ 25, 2013 8:58 pm

αν με πλήρωναν πολλά λεφτα, θα μάθαινα infinity πάνω απο νερό και μετα θα το εκανα παντου. και θα ήμουνα και πρώτη μουρη. αν είδατε, κι αυτός έμαθε να περνάει απο το μάτι της βελόνας πρώτα ... και σίγουρα δεν το έκανε μόνο μία φορά. όπως για τους περισσότερους απο μας αυτό το εγχείρημα μοιάζει σχεδόν θανατηφόρο, ετσι και για τον περισσότερο κόσμο είναι να κρέμεσαι απο σχοινάκια με ένα πανί που αλλάζει ξαφνικά σχήμα μεσα στα σύννεφα

ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό andread » Πέμ Απρ 25, 2013 9:16 pm

ρήγας έγραψε:αν με πλήρωναν πολλά λεφτα, θα μάθαινα infinity πάνω απο νερό και μετα θα το εκανα παντου. και θα ήμουνα και πρώτη μουρη. αν είδατε, κι αυτός έμαθε να περνάει απο το μάτι της βελόνας πρώτα ... και σίγουρα δεν το έκανε μόνο μία φορά. όπως για τους περισσότερους απο μας αυτό το εγχείρημα μοιάζει σχεδόν θανατηφόρο, ετσι και για τον περισσότερο κόσμο είναι να κρέμεσαι απο σχοινάκια με ένα πανί που αλλάζει ξαφνικά σχήμα μεσα στα σύννεφα


σωστός! δεν περίμενα τόσο αρνητικές αντιδράσεις από κάποιους που κάποιοι άλλοι τους χαρακτηρίζουν τρελούς και επικίνδυνους.
Αυτό που είδα στο βίντεο εγώ το καραγούσταρα. Απλά ... χωρίς να σκεφτώ τι και πώς.

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό andread » Πέμ Απρ 25, 2013 9:23 pm

το "καποιους" δεν αναφέρεται φυσικά στους προλαλήσαντες άλλα στου πιλότους γενικότερα

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Απρ 25, 2013 11:30 pm

Eνω οι αδερφοί Wright,είχαν καλύτερη αποδοχή και αντιμετώπιση,φαντάζεσαι...
Πάντα θα υπάρχουν οι ακραίοι τρελοι για κάθε εποχή,γιατί τους χρείαζόμαστε να μας τραβήξουν μισό βήμα προς το μέρος τους.
Και μή ξανακόυσω οτι το χρήμα είναι το κίνητρο του.
Εσείς...για πόσα ας πούμε θα το δοκιμάζατε?
Νομίζω οτι αυτός ο τύπος,ξύπνησε ένα πρωί ψάχνοντας να βρεί τι μαλακία θα κάνει για να προκαλέσει πρώτα τον εαυτό του,και τα φράγκα ήρθαν αργότερα. όταν την πούλησε.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Παρ Απρ 26, 2013 12:32 am

το συγγεκριμένο εγω, με κανενα ποσό :oops:
και το infinity, λέω να το αλλάξω με δωρεάν Ερυθρές και πίσω :lol:

ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Agelos » Παρ Απρ 26, 2013 9:02 am

η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα τέτιοα αντίδραση όταν έβαλα αυτό το βίντεο. Πιστεύω ότι μια και είμαι μιας άλφα ηλικίας, δεν θα το έκανα με τίποτα, γιαττί όπως λέει και ο Βαγγέλης από ένα σημείο και μετά δεν μπορείς να το διορθώσεις άν κάτι πάει στραβά και πάντα υπάρχουν πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Η εκπαίδευση και η δοκιμές απλώς μειώνουν τις πιθανότητες δεν τις μηδενίζουν.Αυτ'ο συμβαίνει ακόμα και όταν περπατάς στο δρόμο να πας στη δουλειά σου.Το βίντεο είναι πολύ καλό πιο πολύ γιατί δεν το κάνω εγώ.
Για τον Ρήγα και άλλους σαν αυτόν παραθέτω το παρακάτω πολύ ενδιαφέρον, και αν θέλει να κάνει infinity να το μέρος που πρέπει να πάει

Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 59 επισκέπτες