Ημερομηνία Παρ Ιουν 21, 2024 8:54 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Κάνα καλό χωράφι για control στην Αθήνα;;;

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Κάνα καλό χωράφι για control στην Αθήνα;;;

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Ιουν 29, 2004 10:22 am

Μιας και η αγορά γης στην Αθήνα περνάει κρίση θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάνα ελεύθερο χωράφι για control. Κατά προτίμηση με γκαζόν, τρεχούμενο νερό, σκιά, μουσική :P καλά καλά ότι να ναι...

Μέχρι τώρα το μοναδικό μέρος που μπορώ να σκεφτώ είναι το Καντίλι με Νοτιά το οποίο όμως είναι ψιλομακριά και κοστίζει διόδια 4 ευρώ + βενζίνη 8 ευρώ =12 ευρώ. Θρακομακεδόνες έμεινε τίποτα από το Ολυμπιακό χωριό;;. Γαλάτσι;; Προς Νέα Μάκρη τίποτα;; Μαρκόπουλο; Αμπελόκηπους;

Όλοι εσείς που κάνατε control :?: :?: :?:

Βοηθήστε με να φύγω και γω μια μέρα back σας παρακαλώ :( :( :(

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιουν 29, 2004 11:28 am

αγαπητέ ΜΙΚ γιατί πληρώνεις διόδια???? Υπάρχουν και άλλοι δρόμοι.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Ιουν 29, 2004 11:59 am

Aπό Χαλάνδρι αν δεν πληρώσω διόδια θα κάνω δυο ώρες για Καντίλι

Άσε την οδήγηση σε αυτούς που ξέρουν και πες κάνα καλό χωράφι γιατί έχω το αλεξίπτωτο δυο μέρες κλειστό και αρχίζει η στέρηση...

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιουν 29, 2004 1:04 pm

Αααα το πρωτο πράγμα που χρειάζεται το παραπέντε είναι υπομονή. Αν δεν έχεις υπομονή δεν το ευχαριστιέσαι.

Δηλαδή που να πας και 2-3 φορές συνεχόμενες στο Κιθαιρώνα και να μην σου κάτσει πτήση.....

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό antouan » Τρί Ιουν 29, 2004 1:37 pm

Χμ!Στερητικό σύνδρομο διακρίνω.Ενδιαφέρον....Πάντως Τουρκοβούνια κάτι μπορεί να υπάρχει.Πάμε μια βόλτα κάνα απογευματάκι.

antouan
Competition
 
Δημοσ.: 210

Δημοσίευσηαπό paramick » Τετ Ιουν 30, 2004 8:45 pm

H αλανα στην Αναβυσο αυτη την εποχη συνδιαζει πτηση ,κοντρολ με σταθερο αερα,μπανακι,φρεσκο ψαρακι.......jet μου ακουγεται!

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Δημοσίευσηαπό ChrisLappas » Δευτ Ιούλ 19, 2004 9:26 pm

Επιτέλους! Να και κάτι που μπορώ να κάνω σχετικά κοντά στο σπίτι μου!

Άντε γιατί με έχουν τσακίσει οι βενζίνες...

ChrisLappas
EN A
 
Δημοσ.: 8

Δημοσίευσηαπό makalu » Πέμ Ιουν 23, 2005 10:29 am

Nα τολμήσω να επαναφερω το θέμα..? :?

Καποιο αξιοπρεπες κομματι γής μεσα στο λεκανοπεδιο ή αντε στην εγγυτητα του (βλεπε: Αναβυσσος, Βαρκιζα, Τουρκοβουνια κτλ) :?:

Καπου που να μπορει ο ψαρωμενος/νεωπας/αδαης κοσμος του παρα5 που ζει στο μεγαλο χωριο να κοροϊδέψει τον εαυτο του κανοντας control (λεμε ότι κανουμε μπας κ το πιστεψουμε.. :P ) κ χωρις να χρειαζεται να οδηγησει μισό ski-trip?

Επενδυση είναι αλλωστε!

Ευχαριστώ,

Κωστής :)

makalu
EN A
 
Δημοσ.: 12

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Ιουν 23, 2005 10:52 am

makalu έγραψε:Nα τολμήσω να επαναφερω το θέμα..? :?



AMAN....που το θυμήθηκες

Μετά από ένα χρόνο εμπεριών και φθοράς ψυχικής υγέιας και αγκώνων-γονάτων (όχι ότι έχω μάθει κοντρόλ) έχω καταλήξει στο εξής.

Για να μάθεις να φεύγεις back


1. Ανάβυσος με Νοτιά
2. Γήπεδο Χαλανδρίου με δυνατό Βοριά(και βράδυ 8) ). Βρείτε κάνα γήπεδο κοντά σας
3. Με Βοριά ή αύρα πάνω από το κέντρο υγείας νέας Μάκρης. Bonus πτήση αλλά χωρίς προσγείωση :evil:
4. Mε Δυτικο- Νοτιά και άυρα Ελευσίνα στο κανάλι. Είναι οι παλιόί εκπαιδευτικοί λόφοι. Με το που βγαίνεις Ελευσίνα από Αττική οδό δεξιά και πάνω εκεί που ξεκινάει το κανάλι. Bonus πτήση με λίγη τύχη :lol:
5. Τουρκοβούνια με δυνατό Δυτικό έχω κάνει καλό κοντρόλ αλλά είναι ακριβώς πάνω από το Ιδρυμα Καραμανλή και το σπίτι της Γιάννας οπότε έχεις επισκέπτες με περιέργεια για τα όπλα που κουβαλάς

Εχει βρει κανείς κάτι άλλο ίσως στις εκτάσεις που έχουν ανοίξει στην παραλιακή στον πρώην ιππόδρομο:?:

Επίσης τώρα οποιαδήποτε παραλία κάνει με αύρα θάλλασας αρκεί να μπει. Οπότε μπανάκι μέχρι να βάλει

Για να μάθεις όμως έλεγχο τίποτα δεν αντικαθιστά τα θερμικά και το σούρσιμο με τη μούρη στα χωράφια της Αμφίκλειας και του Κιθαιρώνα άντε και το Καντήλι με πολύ Νοτιά ή Δυτικό. FULL FACE Κωστή

Στο μελτεμάκι που θα βάλει από αύριο η συνταγή είναι μια. ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ. Ιδρώνω στο control όσο δεν πετάει κανένας και μόλις δω τον Θανάση να πετάει ιδρώνω κάνα μισάωρο ακόμα και πάω να πετάξω.

Πουθενά Αττική με μελτέμι έχει βρει κανείς κάτι άλλο :?:

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά με μετεορολογικό 15-25 χλμ μπορείς να μάθεις να γυρνάς και να τρέχεις και είναι εύκολο να το κρατάς μισή ώρα χωρίς να πέφτει. Με το που είναι θέρμικός ο αέρας όμως τα πράματα αλλάζουν και θέλει κινήσεις συνεχείς σαν να το μαζεύεις στην πτήση. Εκεί είναι εύκολο να το κρατάς μισό λεπτό :cry:

Άλλα μέρη :?:

badder έγραψε:Δηλαδή που να πας και 2-3 φορές συνεχόμενες στο Κιθαιρώνα και να μην σου κάτσει πτήση.....

4 Kαλά είναι :?: Το απολαμβάνω πάντως γιατί ξέρω ότι μου το χρωστάει...και όντως στο ανταποδίδει κάποια στιγμή

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό georgex » Πέμ Ιουν 23, 2005 8:18 pm

Aνάβυσσος κάνει για control με όλους τους καιρούς.

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Δημοσίευσηαπό adreas » Πέμ Ιουν 23, 2005 9:05 pm

Halandri de meneis? Aneva stin Pedeli. Sto dromo pou enonei N. Pedeli me Kefalari sto dexi heri amsesos me to pou vgaineis apo N. Pedeli kanane kati erga pou gemisane baza ta palia damaria kai eihane ftiaxei ena meros mourlia. Den xero an einai akoma etsi, einai prin kana hrono pou koitaxa teleytaia fora alla itane super gia control. Nomizo notia, notiodytiko alla den eimai sigouros. Episis koita sto dromo pou anevainei sta radar sti "marmarini" pista tou moto-X kai eimai sigouros oti ama psaxeis tha vreis kai polla alla meri.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες

cron