Ημερομηνία Παρ Ιουν 21, 2024 8:50 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Γειά στην παρέα του αλεξιπτώτου

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Γειά στην παρέα του αλεξιπτώτου

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιουν 28, 2005 1:56 pm

Παλιά πέταγα και εγώ :D
Τελευταία είμαι παροπλισμένος, αλλά κάνω προσπάθειες να ξαναγίνω μάχιμος.
Τώρα είμαι 15 ημέρες εγχειρισμένος σε πρόσθιο χιαστό (από μηχανή το ατύχημα) και τον Νοέμβριο πιστεύω ότι θα πετάμε παρέα. Πιστεύω μερικοί παλιοί να με θυμούνται και όταν θα έρθω να βοηθήσουν στην επανένταξη (σαν τους πληγωμένους αετούς) :( . Όμως αυτό που θέλω να σας πω είναι ότι κάθε μέρα διαβάζω τα μηνύματα που γράφετε, τις περιγραφές κ.λ.π. και έτσι είναι σαν να είμαι κοντά σας και καμιά φορά να πετάω μαζί σας (μεγάλη πώρωση το αλεξίπτωτο).Θυμάμαι παλιές νυκτερινές πτήσεις στην Κερατέα, στις Πλαταιές , πτήσεις στην Πάτρα, στην Ιταλία, στην Γερμανία, Γιάννενα, Πάργα, με τους φίλους στην Άρτα. Βέβαια όταν αρχίσω μάλλον θα μπω στην ομάδα των νέων γιατί νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει όλα. Αποστόλη σε θυμάμαι 8 χρόνια πριν πολύ καλός πιλότος, και διαβάζω αυτά που γράφεις σήμερα και χαίρομαι που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου. Μπράβο παιδιά για το υπέροχο κλίμα που υπάρχει και με κάνει να θέλω σύντομα να είμαι και εγώ μαζί σας. Πάντως μέχρι να ανέβω στο βουνό θα είμαι στην παρέα σας κάθε μέρα μέσα από αυτό το υπέροχο σαϊτ του φίλου μου του Γιάννη
:D

badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό orck » Τρί Ιουν 28, 2005 2:43 pm

ειμαστε πολλοι νεοι στο βουνο, που να δεις τι γινεται οταν πεφτει η ενταση του αερα...
δεν νπομιζω οτι θα χρειαστεις πανω απο μια δυο τσουληθρες για να τα θυμηθεις ολα
καλως ηρθες

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιουν 28, 2005 2:46 pm

Καλώς να σε ξαναδούμε λοιπόν.

Να μπορούσα να καταλάβω και ποιός είσαι...

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό redbaron » Τετ Ιουν 29, 2005 11:20 am

Γιάννη ειμαι ο Νίκος. Αν κανονίσετε συνάντηση τετάρτης προς τα βόρεια θα χαρώ να με ειδοποιήσεις, μήπως μπορώ να σας δώ :D

redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Ιουν 29, 2005 11:55 am

Νικ παλικάρι μου αφού έχεις username...

αντε σε περιμένουμε σήμερα για μυοχαλαρωτικές ασκήσεις με loxago, mano, ex_hustler (χωρίς τον φράχτη), paramick, ΜΙΚ και πολλούς άλλους

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό koitao_psila » Πέμ Αύγ 11, 2005 2:14 am

--------------------------------------------------------------------------------

geia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!eimai eimai neo melos stin parea tou sky.gr kai tha me sinantate me to nickname 'koitao_psila......eimai 18 xronon apo patra kai thelo na matho na petaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!etsi oste na min 'koitao_psila" alla na koitao apo psila...as me boithisi kapoios kai as mou pei pos,pou kai pote mporo na ertho se epafi me kapoion ekpedeuti...tha ektimousa poli an mou legate kapoia pragmata gia ton exoplismo,to kostos tou,kothos kai to kostos tis ekpedeusis...

koitao_psila
EN A
 
Δημοσ.: 6

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Αύγ 11, 2005 9:09 am

Ωραίο username...:)

Πήγαινε στη σελίδα με τις σχολές να δεις που μπορείς να εκπαιδευτείς. Αφού είσαι από Πάτρα κάνε και μια βόλτα από το σχετικό site του τοπικού σωματείου όπου μπορείς να πάρεις και πληροφορίες για εκπαίδευση. www.patras-paragliding.gr

Για εξοπλισμό πολύ γενικά θα σου πώ ότι ο πλήρης εξοπλισμός καινούριος είναι γύρω στα 3000 ενώ ο μεταχειρισμένος σε καλή κατάσταση 1500-2000. Καλύτερα όμως σχετικά με αυτό να συννενοηθείς με τον εκπαιδευτή που θα επιλέξεις. Η βασική εκπαίδευση διαρκεί συνήθως 3-4 σαββατοκύριακα.

Εύχομαι σύντομα να κοιτάς και εσύ από ψηλά... :)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες

cron