Ημερομηνία Παρ Ιουν 21, 2024 9:01 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Συνάντηση σωματείων στην Αμφίκλεια 2/7/05

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Συνάντηση σωματείων στην Αμφίκλεια 2/7/05

Δημοσίευσηαπό orck » Τρί Ιούλ 12, 2005 10:38 am

Εδωειναι η ανακοινωση της ΕΑΠ σχετικα με συνατηση σωματιων.

Θα ηθελα να ρωτησω (απο καποιον που ηταν παρων) τι ακριβως συζητηθηκε σε αυτην την συναντηση. Το θεμα ειναι μονο η αναλυψη των αγωνων της επομενης χρονιας η συζητιουνται και τα διαφορα προβληματα που πρεπει να επιλυθουν; (αν υπαρχυν)

για να μην παρεξηγηθουμε δεν ζηταω επισημη ενημερωση απο την ΕΑΠ μεσα απο ενα φορουμ, αν θελησω επισημη ενημερωση θα την παρω απο το σωματειο μου, απλα θελω να μαθω τι ακριβως γινεται σε τετοιες συγκεντρωσεις

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιούλ 12, 2005 11:08 am

Αυτή η συνάντηση εκπροσώπων σωματείων γίνεται τουλάχιστον μια φορά το χρόνο και αντικείμενο της είναι να δώσουν τα σωματεία τις αιτήσεις τους για αγώνες την επόμενη χρονιά.

Συζητιούνται επίσης όλα τα θέματα που απασχολούν το παραπέντε και τα σωματεία κάνουν προτάσεις και η ΕΑΠ αναφέρεται σε τυχόν αλλαγες κανονισμών και μελλοντικά σχέδια.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό diakofteos » Τετ Ιούλ 13, 2005 4:08 pm

Φίλε Παναγιώτη σου αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία και τον προβληματισμό μου αφού έτυχε να είμαι παρών, χωρίς να είμαι εκπρόσωπος σωματείου.
Δυστυχώς η συμμετοχή των σωματείων ήταν απειροελάχιστη και η εικόνα απογοητευτική.
Υπήρχαν τα εξής :Αμφίκλεια, Ερμής Χανίων, Πάτρα, ΛΟΑΣΔΑ και Ημαθία με κοινό εκπρόσωπο και το Αγρίνιο το εκπροσωπούσε μέλος της ΕΑΠ. Δηλαδή το κλίμα ήταν «οικογενειακό» και αυτό είναι άσχημο γιατί έτσι δεν υπάρχει πολυφωνία και εποικοδομητικός διάλογος.
Την συζήτηση την μονοπώλησε η Πάτρα με ερωτήσεις, αντιρρήσεις, κριτική και προτάσεις.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλα σωματεία να έλεγαν την γνώμη τους και τις προτάσεις τους περί όλων των θεμάτων.
Τα παιδιά της ΕΑΠ ενημέρωσαν και εξήγησαν για τις επικείμενες αλλαγές το οποίο ήταν πολύ χρήσιμο.
Όσο για τους αγώνες δυστυχώς οι προτάσεις των σωματείων γραπτές και προφορικές ήταν ελάχιστες και δεν καλύπτουν όλες τις αγνωστικές συναντήσεις.
Λυπάμαι και απορώ, τι φταίει και υπάρχει τόση αδιαφορία από τα σωματεία.
Μην παραπονιόμαστε μετά από καιρό για πράγματα για τα οποία έχουμε αδιαφορήσει νωρίτερα.
Πολύ απλά και ταπεινά καλώ τα σωματεία να ενεργοποιηθούν, να μην επαναπαύονται σε πέντε ανθρώπους να τα κάνουν όλα χωρίς την συμμετοχή τους, γιατί θα έρθει κάποια μέρα που θα τους «κρεμάσουμε» όπως έχει συμβεί και στο παρελθών και δεν θα φταίνε αυτοί αλλά εμείς με την αδιαφορία μας.
Νομίζω ότι όλοι πρέπει να προβληματιστούμε πάνω σε αυτά τα θέματα.
Εύχομαι να μην ξαναδούμε τέτοια κατάσταση σε συνέλευση σωματείων, όπου όλοι έχουμε την ευκαιρία να συζητήσουμε ανοιχτά και να ενημερωθούμε σε ότι μας απασχολεί.

Χριστόπουλος Δημήτρης

diakofteos
EN A
 
Δημοσ.: 21


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron