Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 6:49 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Κυρ Δεκ 09, 2018 10:31 am

παράκληση

ως μέλος του αοκ, θέλω να ξέρω ποιος άνθρωπος είναι αυτός που εκ μέρους του συλλόγου μου απευθύνεται, όταν διαβάζω μια ανακοίνωση

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Πέμ Δεκ 20, 2018 9:44 am

το σημαντικό δεν είναι να ξέρεις πάντα ποιος σου απευθύνεται,
αλλά το ότι δεν πήγε εκεί σχεδόν κανείς από τους παραπεντάδες..... :(

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Παρ Δεκ 21, 2018 2:10 am

δεν συγκρίνονται ανόμοια πράγματα

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Παρ Δεκ 21, 2018 12:58 pm

Όταν υπάρχει ανακοίνωση στο συγκεκριμένο ποστ ΟΛΟΙ (εκτός από έναν)ξέρουμε οτι υπάρχει εκλεγμένο διοικητικό συμβούλιο που αναφέρεται εδώ για ενημέρωση των μελών του και όχι μόνο... για δράσεις ενημερώσεις και δρώμενα που άπτονται της αρμοδιότητας του.
Θα παρακαλούσα λοιπόν σαν απλό μέλος του ΑΟΚ τυχόν απορίες τέτοιου είδους να διατυπώνονται απευθείας στον ΑΟΚ είτε γραπτώς με ε μαιλ είτε τηλεφωνικώς.
Για κουβέντα και κους κους υπάρχει άλλο ποστ και στην ανάγκη μπορεί να ανοίξει καινούργιο κάποιος να τα πούμε εκεί πέρα.
(είναι σημαντικό όταν βλέπουμε κάποια ανακοίνωση στο Ποστ να ξέρουμε ότι είναι για κάτι σημαντικό και ενδιαφέρον)
Για όποια απορία η διευκρίνηση των όσων γράφω το τηλ μου είναι 6977252812 Κωνσταντίνος και όχι εδώ..

Τελευταία επεξεργασία απο Chilis την Παρ Δεκ 21, 2018 4:10 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Παρ Δεκ 21, 2018 3:15 pm

ω εκπροσωπε των "ΟΛΩΝ"

δεν έχω διάθεση για.... "σημαντικά και ενδιαφέροντα", σαν το παράδειγμα σου

εν συντομία : όπως ξερω, ανθρωπινα, όταν απευθύνεσαι σε κάποιον, λες και ποιος είσαι...
προφανώς δεν είναι έτσι για όλους, οκ, κατανοητό...
ζήτησα κάτι.. είτε θα γίνει σεβαστό είτε οχι, απλά τα πράγματα

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Παρ Δεκ 21, 2018 3:42 pm

[quote="jollyroger"]ω εκπροσωπε των "ΟΛΩΝ"
ΕΔΩ...viewtopic.php?p=40742#p40742

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Παρ Δεκ 21, 2018 5:31 pm

υγ. δεν είναι τίμιο να "απαντας" με edit στο προηγούμενο μήνυμα σου

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Κυρ Φεβ 10, 2019 7:53 pm

Αυτή την Κυριακή, 17/2/2019, στις 12:00, ο ΑΟΚ, μαζί με τις σχολές Freedom και Oxygen, σας προσκαλούν στην από κοινού κοπή της βασιλόπιτας για το 2019, στο παλιό Δημαρχείο Πλαταιών.
Θα προηγηθεί και σεμινάριο σχετικά με το αλεξίπτωτο πλαγιάς στις 10:00.
Λεπτομέρειες σύντομα :D

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Τετ Φεβ 13, 2019 1:29 pm

Λόγω ανωτέρας βίας, η κοπή της πίτας και το σεμινάριο μετατίθεται για τις 24/2, τις ίδες ώρες και στο ίδιο μέρος.
Σχετικά με το σεμινάριο, οι εισηγητές θα είναι ο Διονύσης ο Βλασόπουλος και ο Βαγγέλης ο Σταμέλλος.

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Φεβ 18, 2019 3:54 pm

Παράλληλα με την πίτα και το σεμινάριο θα ήθελα -στα πλαίσια του δυνατού- να συζητήσουμε
για το κιόσκι της απογείωσης,το οποίο θα πέσει με μαθηματική ακρίβεια,την χειρότερη δυνατή
στιγμή.
Το να πέσει και να μην το ήξερες,το λες ατύχημα /δυστύχημα/κακοτυχία/γκαντεμιά/κακιά ώρα.
Το να το γνωρίζεις?.... πως λέγεται?

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τρί Φεβ 19, 2019 10:12 pm

Κυβέρνηση

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Τετ Φεβ 20, 2019 11:20 am

Λόγω των εξαιρετικά δυσμενών καιρικών προβλέψεων για το ερχόμενο σαββατοκύριακο, αναγκαστικά, θα χρειαστεί να αναβάλλουμε την κοπή της πίτας ξανά, για την Κυριακή 3/3, στις 12.00, στο Δημαρχείο Πλαταιών. Φυσικά, ισχύει και το σεμινάριο, που θα ξεκινήσει στις 10.00.

Επίσης, θα κληρώσουμε 5 αντίτυπα από το νέο βιβλίο του Γιάννη Γεωργουσόπουλου, για το αλεξίπτωτο πλαγιάς, στα μέλη μας, για να στηρίξουμε την προσπάθειά του.

Επιπλέον, έχουμε και άλλες ευχάριστες εκπλήξεις για τα μέλη μας, που θα ανακοινωθούν εκεί, ειδικά για αυτούς που σκοπεύουν να συμμετάσχουν στο φετινό πρωτάθλημα. Να είστε εκεί! :wink:

Φυσικά, θα μας δωθεί η ευκαιρία να συζητήσουμε και για όλα τα θέματα που σας απασχολούν.

Σας περιμένουμε!
ΑΟΚ

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Πέμ Φεβ 28, 2019 8:46 pm

Θυμίζουμε στους Κιθαιρώνιους ότι την Κυριακή 3/3, έχουμε την κοινή κοπή της βασιλόπιτας, μαζί με τη Freedom και την Oxygen.
Θα ξεκινήσουμε με σεμινάριο στις 10 από τους Βλασόπουλο και Σταμέλλο και στις 12 την κοπή της πίτας.
Σας περιμένουμε!

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Κυρ Μαρ 03, 2019 10:46 pm

Ευχαριστούμε τους πιλότους που παραβρέθηκαν σήμερα στο σεμινάριο και την κοπή της βασιλόπιτας, που συνδιοργάνωσαν ο ΑΟΚ, μαζί με τις σχολές Freedom και Oxygen. Ένα ιδιαίτερο "ευχαριστώ" στους Διονύση Βλασσόπουλο και Βαγγέλη Σταμέλλο που μοιράστηκαν μαζί μας την εμπειρία και τις γνώσεις τους. Επίσης, ένα μεγάλο "ευχαριστώ" και στον Γιάννη Γεωργουσόπουλο που μας τίμησε με την παρουσία του και μας έκανε μια σύντομη παρουσίαση του νέου του βιβλίου για το αλεξίπτωτο πλαγιάς.

Όπως ανακοινώθηκε σήμερα, μεταξύ άλλων, στα πλαίσια της αρωγής και της στήριξης της συμμετοχής σε αγώνες, το ΔΣ του ΑΟΚ αποφάσισε να καλύψει το 50% του κόστους συμμετοχής του φετινού αγώνα του Εμπεσού (60€), σε δέκα (10) αθλητές του.

Πιο συγκεκριμένα, για το Empessos XC Open 2019, οι 10 πρώτοι αθλητές του ΑΟΚ που θα πληρώσουν τη συμμετοχή τους, εξασφαλίζουν την κάλυψη του 50% αυτής (60€) από τον ΑΟΚ.
Η συννενόηση και πληρωμή γίνεται απευθείας στον ταμία του ΑΟΚ, Αιμίλιο Αποστολόπουλο και όχι στη διοργάνωση του αγώνα. Στείλτε email στο aokitheron@gmail.com δηλώνοντας την πρόθεσή σας, καθώς θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας.

Φυσικά, ο κάθε ενδιαφερόμενος πρέπει να είναι ταμειακά ενήμερος (όπως, άλλωστε, ισχύει και για την ίδια τη δήλωση αθλητή σε αγώνες).

Επίσης, ξεκαθαρίζουμε ότι ο ΑΟΚ καλύπτει 60€ μέγιστο ανά πιλότο, άρα σε περίπτωση που παρέλθει η ημερομηνία του "early bird" που έχει θέσει η διοργάνωση (25/3), ο πιλότος θα πρέπει να αναλάβει το υπόλοιπο κόστος (100€).


Ευελπιστούμε πώς η κίνηση αυτή θα δώσει ένα ακόμα κίνητρο σε όλο και περισσότερους πιλότους να συνεχίσουν να συμμετέχουν σε αγώνες, συνεχίζοντας την ανοδική πορεία των συμμετοχών που παρατηρείται τα τελευταία χρόνια.

Καλές προσγειώσεις!
Αεραθλητικός Όμιλος Κιθαιρώνα

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Παρ Μαρ 08, 2019 5:49 pm

Αγαπητοί φίλοι,
όπως όλοι γνωρίζετε, πριν από μερικούς μήνες, προσθέσαμε στο μετεωρολογικό σταθμό του Κιθαιρώνα και κάμερα, θεωρώντας πως αξίζει το κόστος και προσφέρει και αυτό στην αναβάθμιση της απογείωσης. Ήταν άλλωστε κάτι που είχαν ζητήσει πολλοί πιλότοι από τότε που εγκαταστάθηκε ο μετεωρολογικός σταθμός, καθώς έτσι διαθέταμε όλοι μας μια πολύ καλή εικόνα του καιρού, αλλά και της κατάστασης του χώρου απογείωσης, άμεσα και αξιόπιστα.

Δυστυχώς, χθες, πιλότος που πετάει στον Κιθαιρώνα, αλλά δεν ανήκει στον ΑΟΚ ή άλλο σωματείο, μας ανέφερε επί λέξει πως "δεν επιθυμεί να μπορεί να τον βλέπει η γυναίκα του ή το αφεντικό του" και μας απείλησε με πολλαπλές μηνύσεις σε διάφορες αρχές, καθώς η κάμερα είναι, όπως επέμεινε, παράνομη.

Καθώς δεν είναι τεχνικά απλό ή άμεσο να απομονωθεί η κάμερα από τον υπόλοιπο σταθμό, αυτή τη στιγμή ο μετεωρολογικός σταθμός έχει απενεργοποιηθεί επ' αόριστον και όταν ή αν επανέλθει θα είναι χωρίς την κάμερα.

Λυπούμαστε για αυτή την εξέλιξη, αλλά εφόσον απειλούμαστε με μήνυση, είμαστε υποχρεωμένοι να την απενεργοποιήσουμε.

Αεραθλητικός Όμιλος Κιθαιρώνα

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Λαζαριδης » Παρ Μαρ 08, 2019 6:21 pm

να κάνουμε δώρο στον εν λόγω πιλότο μια μάσκα των anonymous να την φοράει μόλις πλησιάζει την απογείωση

Λαζαριδης
EN A
 
Δημοσ.: 19

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό freezman » Παρ Μαρ 08, 2019 6:34 pm

ΜΠΡΑΒΟ στον φιλο πιλοτο!!
Επιτελους καποιος επρεπε να μιλησει!!
Δεν γινεται κυριοι να πηγαινω εγω να πεταξω και να μπορει η παντοφ..εε..γυναικα μου ή το αφεντικο μου να με κοιταει απ την υψηλης αναλυσης καμερα που τοποθετησατε για να παρακολουθειτε την προσωπικη μας ζωη!!
το παραχεσατε!!και με το livetrack τι φαση???γτ να ειναι αναγκαιο στους αγωνες???γτ να με παρακολουθουν κ απο κει??? ΝΤΡΟΠΗ σ αυτον που το εφηυρε!!Ανδρεαδακη σε ψαχνουμε ναουμε :evil:

Προτεινω να αφαιρεσετε και τν σταθμο για να εχει ενα μυστηριο η επισκεψη μας στην απογειωση!!
Ηταν ωραια καποτε που δεν ξεραμε τπτ!! ωραια χρονια εκεινα !!!με τις κλικες μας,τους τσακωμους μας, την απογειωση στο χωμα!! το αθλημα αυτο αξιζει να ξαναγυρισει 10-15 χρονια πισω!!ας κανουμε ολοι οτι μπορουμε!!
ας βγει ο ιδιος να πει ποιος ειναι για να του πουμε ενα μεγαλο μπραβο για τη μαλακια που καταφερε!!

ΑΕΙ στο διαολο παπαρα πιλοτε!!!
Προσωπικα σας βαρεθηκα!!!οποιος κ αν εισαι,συγκαταλεγεσαι στην ομαδα αυτων που δεν εχουν καλο λογο για κανενα και για τπτ!!
καθολου φιλικα
Freezman

....την υπογραφή μου και το πανί μου προσέχω που τα βάζω...
freezman
EN B
 
Δημοσ.: 100

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Μαρ 08, 2019 7:52 pm

Freeazman γιατί νευριάζεις αφού ο συγκεκριμένος παπαρας που θέλει να λέγεται και πιλότος είναι ο Mr καταγγελίας. Εμένα μου είχε κάνει την καταγγελία που όλοι ξέρουμε για το traik (άσχετα αν ο βλακας δεν κατάφερε τίποτα) και τότε με τις άνεμο γεννήτριες ξέρουμε τι είχε πει το στόμα του, και σίγουρα πόσα άλλα που δεν ξέρω.
Όταν κάποιος είναι άσημος σε έναν χώρο και αυτό του δημιουργει μέγα κόμπλεξ ψάχνει να βρει τρόπους να γίνει γνωστός. Ε ο συγκεκριμένος δεν μπορούσε να βρει,,,,, έγινε όμως διάσημος στον χώρο για την απέραντη βλακια του.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό amka » Παρ Μαρ 08, 2019 9:04 pm

Όπως καταλαβαίνετε, επειδή το θέμα με τα προσωπικά δεδομένα, GDPR, CDPAs και άλλα τέτοια που έχει επιβάλλει η Ευρωπαϊκή Ένωση, μέσω της Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, το σωματείο δεν μπορεί να διακινδυνεύσει μια μήνυση εις βάρος του και αυτός ήταν ο λόγος που σταμάτησε άμεσα η λειτουργία του σταθμού.
Θα ήθελα δημοσίως να ευχαριστήσω τον κύριο Χ, που θα μπορούσε να μην μας είχε προειδοποιήσει και να μη μας έδινε χρονικό περιθώριο όπως έκανε, αλλά να βλέπαμε τον δικαστικό επιμελητή, ξαφνικά, να μας επιδίδει την μήνυση ή να την θυροκολλούσε.
Κλείνοντας, να πω ότι θα έρθουμε σε επαφή με τις αρχές για να δούμε το νομικό πλαίσιο που θα εξασφαλίσει πάλι την λειτουργία της κάμερας

amka
EN B
 
Δημοσ.: 52

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Μαρ 08, 2019 11:07 pm

Πρόεδρε καλό θα είναι να μην λειτουργήσει πάλι αφού δεν τη θέλει..... Μπορεί την επόμενη να κάνει βουντού με την κούκλα του ΑΟΚ.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paramick » Παρ Μαρ 08, 2019 11:57 pm

Θέλω να σε βρίσω,και έχει σταματήσει ο νους μου.
Δεν βρίσκω λόγια....
Ίσως να επανέλθω όταν συγκροτηθω.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MIK » Σάβ Μαρ 09, 2019 9:48 am

Έχουν ήδη απαντήσει δυο δικηγόροι στο facebook ότι και θέλουν να βοηθήσουν και δεν υπάρχει καμία παρανομία.

Αν φοβάστε τα δικαστικά σαν πρόσωπα του ΔΣ του ΑΟΚ μεταφέρτε την στο όνομά μου σήμερα.

Ξανανάψτε την μόλις σας πουν οι δικηγόροι και αν έχει δικαστικά έξοδα τα καλύπτω (εεεε πείτε και κάνας άλλος ότι βοηθάει μη στερηθεί pampers ο γιόκας μου)

Είναι σαφέστατο θέμα ασφαλείας και η κάμερα δεν πρέπει να μείνει κλειστή ούτε μια μέρα.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Μαρ 09, 2019 2:39 pm

Ορίστε η απόδειξη...... Δεν φαίνεται το πρόσωπο του πιλότου.... Τσάμπα διαμαρτύρεται.


Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ever-rest » Δευτ Μαρ 11, 2019 8:38 am

Επειδή από αλλού ξεκινούν τέτοια προβλήματα (που δημιουργούν προβλήματα), αφιερωμένο στον αγαπητό πιλότο για τις υπηρεσίες που προσφέρει στον χώρο

https://i.pinimg.com/564x/e4/e5/d5/e4e5 ... 79181b.jpg

woman always hope, that man will change, but he won´t. and man hope, that woman will never change, but she will..
ever-rest
EN B
 
Δημοσ.: 109

Re: Ανακοινώσεις ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ChristosPapadakis » Δευτ Μαρ 11, 2019 6:07 pm

A.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
-Γιε μου που πας;
-Μάνα θα πάω στον Κιθαιρώνα!
ChristosPapadakis
EN A
 
Δημοσ.: 34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron