Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 5:14 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

πεταει ο γαϊδαρος

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό Agelos » Σάβ Ιαν 21, 2012 10:34 pm

Δημήτρη βασικά οχι δεν προσγειώθηκα Πλαταιές, ήταν πρόβλημα του GPS αλλά σε ένα πολύ μεγάλο μέρος της πτήσης υπή΄ρχε μονο προσθαλάσωση αν πάτωνες.

Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Ιαν 27, 2012 12:35 am

με μια επιφυλαξη για βροχη κατα τις 2 το Βγεθι φαινεται καλο αυριο παρασκευη...
για δειτε κι εσεις και postαρετε μπας και ριξουμε καμια βολτα...
εννοειτε μια θεση μαλλον παιζει

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό dim » Δευτ Φεβ 06, 2012 9:34 pm

ο γάϊδαρος δεν πετάει........ κολυμπάει.... πνιγήκαμε στην Αθήνα

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Φεβ 12, 2012 9:03 pm

χα
πεταει ρε....!!!!
μαλλον τεταρτη θα πεταει το Υπατο και με τα μεχρι τωρα μαλλον θα πεταει καλα...
για να οργανωθουμε, μπανιο, ξυρισμα, για τους gay (οχι τους παλιοπουστες) χαλαουα... και κουρεμα υποχρεωτικα...
απο οτι φαινεται μαλλον και αυριο κατι λεει το Υπατο

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τρί Φεβ 14, 2012 11:15 pm

κατα τις 2:30 στην προσγειωση στο Υπατο...
δειχνει καλα...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Φεβ 15, 2012 1:07 pm

παμε Υπατο σημερα ??

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Φεβ 15, 2012 1:54 pm

tsouloufis έγραψε:παμε Υπατο σημερα ??


Εδινε 7+ m/sec (πολλα ισως) Μητσε,,,και η βροχα right-throuh πιθανοτατη :(

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Φεβ 15, 2012 2:23 pm

μπαα βροχουλα δεν δινει !!! λιγο αερακι ομως παραπανω ναι ... αλλα δεν πειραζει το χουμε :mrgreen:

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Φεβ 15, 2012 5:46 pm

μετα απο πολυετη ερευνα μπορουμε πλεον να ανακοινωσουμε τα αποτελεσματα που αφορουν ολους του αθλητες των εναεριων, πλην αυτους που ειναι μυημενοι στο δωδεκαθεο...
Τελικα ειμαστε 100% βεβαιοι οτι ο Διας ειναι gay.... οχι κανας παλιοπουτας, αλλα gay και τον παιρνει ανεληπως και ασυστολα. Εχουμε ενα μηνα να δουμε χαρα στα αλεξιπτωτα μας... και ενω σημερα ειχαμε κανονισει τα παντα για να παμε για πτηση στο Υπατο, τον ηπιαμε μιας και ο ως ανω συγκεκριμενος ολυμπιος το πηγε το γραμμα. το φουρνησε το ψητο στον φουρνο, τον λερωσε τον ωμο με το τσιγαρο, το λερωσε το πομωλο με τη μουσταρδα...και αλλα τετοια συναφη, με αποτελεσμα να εχει παραπανω ενταση απο την πρεπουσα οποτε και να καταστει αδυνατο να συνδραμουμε στας εξοχας....και οχι τιποτε αλλο να εχω και τον Κυριακακη τον Μανο να λεει οτι για ολα φταιει η αστυνομια...χαχαχαχα
αν και με ολα τα παραπανω απλα κανω πλακα χωρις να εννοω κατι ουτε για τον Δια, ουτε για τον Μανο, ουτε για την αστυνομια, πρεπει να σκεφτουμε ολοι σοβαρα και να εκθεσουμε τις αποψεις μας, πανω στο πως εχει προκυψει η εκφραση "γαμιεται ο Διας" και πως μπορει να προεκυψε, οπως και αλλες εκφρασεις του τυπου το τρωει το λουκουμι κλπ
Υ.Γ. Ο Διας ειναι στον Ολυμπο και η ομαδα Δι.Ας. στα Εβερεστ

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Φεβ 15, 2012 9:13 pm

μια χαρη Παναηηη !

αν γνωριζεις κανενα απο τα παρακατω που%$#@παιδα φτυστον μια για παρτη μας :evil:
426295_2912561050319_1149423744_32456728_1525185314_n.jpg

(το να κανει την δουλεια του ο καθενας ,,,εχει και καποια ορια ! :( )

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Φεβ 15, 2012 10:29 pm

δεν ξερω τι σχεση εχει με το προηγουμενο που εχω γραψει αλλα οκ, δεν θεωρω προσωπικη την "επιθεση"
αν αυτοι ειναι συναδερφοι μου, το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα τους εφτυνα οπως το ιδιο θα εκανε οποιοσδηποτε απεναντι σε συναδερφους του, οταν ειναι εκει σε διατεταγμενη υπηρεσια...αλλωστε προφανης λογος περα απο εμπαθεια δε βλεπω για να κανω κατι τετοιο...
θεωρω σαφως πολυ χειροτερο τον αποπροσανατολισμο που γινεται αυτες τις μερες, απο τα μεσα ενημερωσης και επικοινωνιας που δεν εχει προηγουμενο. Για οσα γινονται σε αυτη τη χωρα για αλλη μια φορα κατεληξε στο να φταιμε εμεις. Ειναι εν μερη λογικο να μη γινεται αντιληπτο το πως μπορει να λειτουργει το παρακρατος. Το σιγουρο ειναι οτι δε λειτουργει με εμφανης αστυνομικους που ολοι τους περνουν χαμπαρι και τους βγαζουν και φωτο. Αυτοι ειναι εκει, και επαναλαμβανω αν ειναι αστυνομικοι, για ενημερωση απο τους προισταμενους τους, κατι σα σημειο συγκεντρωσης.
Το παρακρατος ειναι αυτο που δημιουργει τα επισοδεια, ετσι ωστε να φοβιζει και να αποπροσανατολιζει τον κοσμο. Αν γινοταν τοσο ευκολα αντιληπτο, δε θα καταφερνε ποτε το σκοπο του.
Να γινω πιο σαφης και να ξαναπω κατι που εχω πει πολλες φορες απο κοντα σε καποιους και οσοι θελεται μπορειται να το καταλαβετε...
Αν ολοι ξεσηκωθουμε κατω απο την αιγιδα καποιας δυναμης εκτος παρακρατους υπαρχει προβλημα...
οποτε ειτε με τα ΜΜΕ ειτε μεσω ιντερνετ αλλα και προσωπικης επαφης, κατευθυνεται ο κοσμος στα σημεια συγκεντρωσης, στα σημεια που οριζονται και οχι οπου να ναι...
ηγειται παντα καποιο κομμα αντιθετο της κυβερνησης οποτε καθε ροπη αλλα και δυναμικη της μαζας ειναι προς το παρον ελεγχομενη... Για να μην εχει ανεξελεγκτη πορεια ολο το θεμα αλλα και για να μην συγκεντρωνονται πολλοι που μετα δε θα ελεγχονται αρχιζουν πλεον να παρεισφρειουν οι "αναρχικοι". (αυτοι για τους οποιους δεν κανει ποτε και κανεις κανενα λογω, αλλα αρεσκεστε στο να φτυνουμε ο ενας τον αλλο). Απο εκει και περα ολα εχουν τελειωσει. Αρχιζει ο ο πετροπολεμος, και καποια στιγμη η αμυνα των δυναμεων καταστολης ειναι τα χημικα. Με τη διαφορα οτι οι αναρχικοι πλεον ειναι αναμεσα στους διαδηλωτες. Ετσι πλεον μετα απο καποια ωρα ριψης χημικων, το πληθος διασπαται και επειδη το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι φιλησυχοι πολιτες δεν συνεχιζουν την διαμαρτυρια αλλα αποχωρουν. Για να μην επιστρεψουν λοιπον τα επισοδειο παιρνουν τροπη σαν τα προχθεσινα με καψιματα και εμπρισμους οποτε οι φιλοι μας οι δημοσιογραφοι (ουτε κι εδω πεφτει καθολου φτυσιμο αλλα δε πειραζει, 18 χρονια αυτα ακουω) "φερνουν" το χαος στο μυαλο του καθενος, δειχνοντας τον καθε πολιτικο να προσπαθει να σωσει την Ελλαδα μεσα απο το κοινοβουλιο αλλα στο πισω μερος φωτιες και με μεγαλα γραμματο καταστροφολογουν.
Παραλληλα ολα το blogs και τα μεσα κοινωνικη δυκτιωσης γεμιζουν με φωτο, που αν τις δει καποιος λιγο καλυτερα ειναι τελειως ασχετες η απεικωνιζουν τη μιση αληθεια... ξερω ολοι μας εχουμε ενα σωρο παραδειγματα απο μπατσους που βαρανε... κανα παραδειγμα απο αναρχικους που πετανε μολοτωφ με εκρηκτικα και διαφορα μεταλα μεσα δεν εχω δει ποτε.
Ειδα δε φωτογραφιες απο ασκηση ξενων κατασταλτηκων δυναμεων, που εχουν μεγενθυνει τα αρβυλα των "ματατζηδων" και των "ταραξιων" και το χρεισιμοποιουν ως ενδειξη οτι να δρουν απο κοινου... αλλα συλλαμβανει ο ενας τον αλλον. Ειδα φωτογραφια απο επιχειρηση στην οδο Κολωκοτρωνη σε αστεγους απο διαφορες υπηρεσιες, μεταξυ αυτων και της ασφαλειας, οποτε αυτοι με τα πολιτικα παρουσιαζονται σα παρακρατος, αλλες με καλοκαιρινα ρουχα διαδηλωτων, ματατζηδων και βεβαιως παρακρατικων...
και κατι τελευταιο, κανεις απο οσους εργαζονται σε τετοιες συνθηκες δεν θελουν να δημιουργουν επισοδεια και να παραμενουν εκει με τις ωρες χωρις νερο φαγητο , κρυο ζεστη ορθοστασια και αμετρητες πετρες και χημικα. Ολοι μας ειτε αστυνομικοι ειτε διαδηλωτες επιχειρουμε να κανουμε αυτο που εχουμε ταχθει ησυχα και ανεμακτα, να ομως που το να κλεβεις απο τους εργαζομενους πρεπει να βρεις τροπο να το κρυψεις και να βγεις καθαρος... οποτε μεσα καταστολης και αποπροσανατολισμος...
Ειναι δυσκολο θεμα αλλα με λιγα λογια προσπαθησα να κανω εστω λιγο κατανοητο το τι μπορει να συμβαινει εκει κατω και πως εχουν τα πραγματα απο τη σκοπια που σιγουρα ενας πολιτης δε μπορει να αντιληφθει...
Για τουλαχιστο ολα τα παραπανω εγω Βαγγελη δεν θα μπορουσα να φερθω ετσι σε ενα συναδερφο μου που αμι τι αλλο οπως καθε εργαζομενος οπως εσεις ετσι κι εμεις δεν εχουμε το δικαιωμα του "δεν εκτελω"... η αποταξη περιμενει μολις γυρισει στην εδρα..
Για τον "Δια" δε βλεπω κατισχετικο

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Φεβ 16, 2012 2:56 am

,,,το επαναλαμβανω Παναγιωτη ,,μπας και το replay πιασει λιγο τοπο :
το να κανει την δουλεια του ο καθενας ,,,εχει και καποια ορια !

(ειναι και μες το χαμογελο τα τσογλανια , λες και τους πανε καμια εκδρομη :| :evil: )



ειλικρινα λυπαμαι που δεν μπορεις να δεις τον λογο που πρεπει να φτυσει καποιος ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, αυτες τις μασκαρομεταμφιεσμενες μαριονετες !

Το οτι αυτα τα που*&^%παιδα ειναι δικαιολογιμενα στο να καινε ολη την Αθηνα, τον ιδρωτα του καθενος και να θολωνουν τα νερα .....επειδη πολυ απλα για αυτους ,"τετοιες διαταγες ειχαν" απο τον οποιοδηποτε που&%τη , 'σχωρα με αλλα δεν μπορω να το αποδεχω! Πιστεψε με αλλο τοσο δεν δικαιολογω ουτε την απεναντι οχθη που κανει το ιδιο ,ουτε τα ΜΜΕ που κανουν τα παντα να τα δεις οπως στα δειχνουν κτλπ κτλπ !

υγ: ειμαι σιγουρος οτι ξερεις οτι δεν ειναι προσωπικη η επιθεση ,αντιθετα ειμαι απο αυτους που πιστευω οτι και στη "δημοκρατια" γινεται καταχρηση τα τελευταια χρονια :evil: ,,,, υπαρχουν παρα πολλα επαγγελματα ομως με αρκετα χρηματα που δεν θα τα εκανα/εκανες για καμια μονιμοποιηση και οποιο ανταλλαγμα !


ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,,,,,,,,,,, ΩΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ !



:oops: kara-off topic

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Φεβ 16, 2012 10:09 am

cop έγραψε: πρεπει να σκεφτουμε ολοι σοβαρα και να εκθεσουμε τις αποψεις μας, πανω στο πως εχει προκυψει η εκφραση "γαμιεται ο Διας" και πως μπορει να προεκυψε, οπως και αλλες εκφρασεις του τυπου το τρωει το λουκουμι κλπ

Διας: Λιφτ στον Παρνασσό, κατασκευασμένο το 1980 και τοποθετημένο στο σημείο του βουνού που το σκίζει ο καιρός. Μια δουλέυει 10 δεν δουλεύει και να δουλέυει θα χαλάσει αμέσως. Εξού και οι παλαιότεροι σοφά έλεγαν "γαμήθηκε ο Διας"

Αύριο να πετάει ο Κιθαιρώνας?

Υ.Γ. Παναγιώτη σε άλλο thread θα ήθελα αν έχεις χρόνο να θέσεις μια άποψη στην απλή ερώτηση: Πόσο δύσκολο είναι να οργανωθεί μια επιχείρηση να συλληφθούν όλοι αυτοί? Τόσα χρόνια πόσο δύσκολο είναι? Όλα τα άλλα κράτη του κόσμου πως τους πιάνουν και μέσα δηλαδή?

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Πέμ Φεβ 16, 2012 10:34 am

off topic ..

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Φεβ 16, 2012 10:45 am

MIK έγραψε:Αύριο να πετάει ο Κιθαιρώνας?



αυριο ,,,Κιθair
μεθαυριο ,,,, Κερατ
παραμεθαυριο,,, Καντι

εισαι και στερημενος ,,,overdose θα φας παλιοΜΙΚ! Ειτε με πανια, ειτε με πεδιλα :P :mrgreen:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 11:59 am

vagos έγραψε:,,,το επαναλαμβανω Παναγιωτη ,,μπας και το replay πιασει λιγο τοπο :
το να κανει την δουλεια του ο καθενας ,,,εχει και καποια ορια !

(ειναι και μες το χαμογελο τα τσογλανια , λες και τους πανε καμια εκδρομη :| :evil: )



ειλικρινα λυπαμαι που δεν μπορεις να δεις τον λογο που πρεπει να φτυσει καποιος ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, αυτες τις μασκαρομεταμφιεσμενες μαριονετες !

Το οτι αυτα τα που*&^%παιδα ειναι δικαιολογιμενα στο να καινε ολη την Αθηνα, τον ιδρωτα του καθενος και να θολωνουν τα νερα .....επειδη πολυ απλα για αυτους ,"τετοιες διαταγες ειχαν" απο τον οποιοδηποτε που&%τη , 'σχωρα με αλλα δεν μπορω να το αποδεχω! Πιστεψε με αλλο τοσο δεν δικαιολογω ουτε την απεναντι οχθη που κανει το ιδιο ,ουτε τα ΜΜΕ που κανουν τα παντα να τα δεις οπως στα δειχνουν κτλπ κτλπ !

υγ: ειμαι σιγουρος οτι ξερεις οτι δεν ειναι προσωπικη η επιθεση ,αντιθετα ειμαι απο αυτους που πιστευω οτι και στη "δημοκρατια" γινεται καταχρηση τα τελευταια χρονια :evil: ,,,, υπαρχουν παρα πολλα επαγγελματα ομως με αρκετα χρηματα που δεν θα τα εκανα/εκανες για καμια μονιμοποιηση και οποιο ανταλλαγμα !


ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,,,,,,,,,,, ΩΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ !



:oops: kara-off topic


αν από κάπου προκύπτει ότι αυτοί είναι που προκαλούν τα επεισόδια ναι είναι σίγουρο ότι δε χρειάζεται να με προτρέψει κάνεις να κάνω τουλάχιστο αυτό που λες.
Αλλά να δεχθω ότι τα επεισόδια ξεκινανε από την αστυνομία κάτι δεν πάει καλά και στο σκεπτικό και στην αντίληψη των όσων συμβαίνουν...
το ότι υπάρχουν με πολιτικά είναι καθαρά για συλλογή πληροφοριών.
Αν είναι να εισέρχονται ανάμεσα και να γίνονται αντιληπτοί κάποιος σίγουρα υποτιμά την νοημοσύνη μας και ακόμη χειρότερα εμείς τους πιστεύουμε.
Πίστεψε με και προσπάθησε το αυτό, ότι μέσα συγκροτημένο πλήθος δεν εισέρχονται άνθρωποι της ασφαλείας αλλά περιμετρικά για παρατήρηση. μέσα εισέρχονται "παρακρατικοί"
αν η έκφραση αυτή βολεύει, που είναι εκεί για να καθορίσουν τη δυναμική της κάθε πορείας... και δεν έχουν σχέση με την αστυνομία.
Ναι το καταλαβαίνω είναι ότι σα σώματα καταστολής, ασκούμε βία και θα δηχθούμε και βία...
Αλλά το να χρεωνόμαστε κάτι το οποίο από τη μια το δημιουργούμε και από την άλλη προσπαθούμε να το καταστείλουμε, είναι κάπως οξύμωρο. Και οκ εγώ είμαι μέσα και μπορώ να το αναληφθώ, αλλά μετά από τόσα χρόνια που το παραμύθι επαναλαμβάνεται σχεδόν κάθε μέρα, ίσως όλοι μας να πρέπει να πάρουμε ενεργή θέση και όχι να παραπληροφορούμαστε...
Όσο πιστεύουμε ότι όλοι στρεφόμαστε εναντίων όλων δεν πρόκειται να δούμε την πραγματική αλήθεια...
Τις κλεψιές τις κρύβουν, μετακυλούν το πρόβλημα στο ότι φταίνε οι Δημ.Υπαλλ, στο τέλος γαμήσανε τον ιδιωτικό και τους απανταχού μιζαδόρους και φοροφυγάδες δεν τους πειράζει κάνεις... και στο τέλος επειδή όλα δε κρύβονται μας μαντρώνουν στο κάθε σύνταγμα και πνιγούν τον κόσμο στα χημικά και στις πέτρες με αποτέλεσμα να αποπροσανατολίζονται και να μεταφέρεται το πρόβλημα μεταξύ των διαδηλωτών και των αστυνομικών...
Πολιτικοί, δημοσιογράφοι και "αναρχικοί" δεν έχουν να κάνουν.
Ένα ερώτημα προς όλους:
Χωρίς να δέχομαι τη, βία σα τρόπο ζωής, σε μια Δημοκρατική χωρά, όχι όπως είμαστε τώρα.
Έστω ότι κάποιος από όλους μας είναι στη θέση ενός των δυνάμεων καταστολής.
στεκάμενος λοιπόν απέναντι στο πλήθος, που σημειωτέον ήταν και δική μας πορεία διαμαρτυρίας στο Σύνταγμα, δέχεται πέτρες και μάρμαρα που ενδυναμη μπορεί να του κοστίσουν τη ζωή, επειδή δεν αφήνει μετά από εντολές να περάσει το πλήθος. Ποιος από όλους εμάς θα πεταγε τα μάρμαρα η τις πέτρες αν δεν επεδίωκε δυναμική επέμβαση από τα ΜΑΤ. Σίγουρα όχι οι αγανακτισμένοι και οι φιλήσυχοι διαδηλωτές. Άλλωστε και εμείς και οι διαδηλωτές είμαστε το μέσω ορό της κοινωνίας. Άρα μέσα στο πλήθος έχουν εμπλακεί κόσμος που επιδιώκουν τα επεισόδια και πολλές φορές, αυτό είναι εκ των εσω πληροφόρηση, με σκοπό να σκοτώσουν κόσμο έτσι ώστε να αλλάζει η δυναμική του κόσμου κατά περιόδους, βλέπε Marfin, για ένα χρόνο μετά δεν είχε γίνει ούτε μια σοβαρή πορεία. Αν αυτοί οι "γνωστοί" πλέον σε όλους γινόταν αντιληπτοί θα ήταν το μόνο εύκολο να τους "πετάξουν έξω". Αυτό δε γίνεται ποτέ παρά σε μαμωνάδες περιπτώσεις που βούτα καναν ασφαλίτη που βρίσκεται στη ουρά για παρακολούθηση όπως πρόσφατα.
Με αυτή την παραφιλολογία ότι εμπλέκεται η αστυνομία σε όλα αυτά και με φωτογραφίες όπως αυτές που κυκλοφορούν αυτό το διάστημα, όλοι μας και αβίαστα πιστεύουμε ότι όλα γίνονται από ασφαλίτες που όλοι τους αναγνωρίζουν. Το ότι πίσω από αυτή την καραμέλα κρύβονται πολύ καλά παρακρατικοί η άτομα από άλλες χώρες με σκοπό να δημιουργήσουν κοινωνική αναταραχή και αποσταθεροποίηση του πολιτεύματος, θα πρέπει να μας απασχολήσει πιο ζεστά αν θέλουμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα που λέγεται προπαγάνδα και χειραγώγηση του κόσμου. Επί 30 χρόνια διαφθείρουν τη συνείδηση της κοινής γνώμης για πολλά με έναν εύκολο τρόπο. "για όλα φταίνε οι άλλοι" μόνο που οι άλλοι είμαστε εμείς. Εμείς που ψηφίζουμε, που αδιαφορούμε για τις οικογένειες μας, που κλέβουμε ο ένας τον άλλο και που δεχόμαστε να μας κλέβουν οι πολιτικοί και οι διορισμένοι τραπεζίτες και που πάνω από όλα δεχόμαστε να ξεχνάμε και να παραγράφουμε την ιστορία μας.
Μικ
Το να συλλάβεις όλους αυτούς για την Αστυνομία είναι εύκολο όσο είναι και στο δικό σου μυαλό και στου καθενός.
Όταν όμως οι εντολές της πολίτικης ηγεσίας είναι άμυνα, ηπίους χειρισμούς , όχι συλλήψεις για να μην εξαγριώσουμε τον κόσμο, ούτε συλλήψεις γίνονται ούτε τίποτε.
Όποτε όλοι μένουν εκεί και προκαλούν επεισόδια και τώρα τελευταία πολύ σοβαρά.
Τελικός σκοπός όλων είναι να εκφοβίζουν τον κόσμο (εσένα και έμενα) με σκοπό να είναι απόλυτα ελεγχόμενοι.
Από την άλλη και συλλήψεις να γίνουν, αν δεν συλληφθεί με τις πέτρες και τις μολότοφ στα χεριά αφενός δε στηρίζεται κατηγορία αφετέρου και να γίνει αυτό στα δικαστήρια όλα αλλάζουν, οι νομοί είναι ταγμένοι για να γίνεται κύκλος χρημάτων στα δικαστήρια και να απονέμεται δικαιοσύνη κατά το δοκούν και τις πολιτικές βουλές... σε κατ ιδίαν συζήτηση μπορώ να σου αναφέρω προσωπικό περιστατικό με κατηγορητήριο σε βαθμό κακουργήματος στο όποιο αφέθηκε ελεύθερος.
Στις αλλες χωρες δεν κυβερνουν προδοτες και υπαρχει βουλιση το κρατος να απαρτιζεται απο την κοινωνια και να εξυπηρερει αυτη...
Δε ανεφερα πουθενα οτι οι αστυνομικοι περνουν εντολες να σπανε και να καινε, δεν μπορει να δοθει τετοια εντολη απο κανενα οπως και να εφαρμοστει κατι τετοιο. Και να ειχε καποιος τα @....@ να το πει πως διασφαλιζεται οτι ενας απο τους αλλους δε θα τον δοσει... οποτε μη πιστευετε κατι τετοιο.
τέλος πάντων σας ζάλισα και εγώ κουράστηκα να γραφώ και να προσπαθώ να δικαιολογώ πολλές φορές "τα αδικαιολόγητα"... δεν θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο και όλους τους άλλους χαζους που ίσως δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται. Έτυχε στη ζωή μου να κάνω 2 περίεργα επαγγέλματα, 4-5 χρόνια σε τηλεοπτικούς σταθμούς σαν εικονολήπτης και αλλά 18 στην αστυνομία. Και στις 2 ήμουν και είμαι σε καίριες θέσεις με αποτέλεσμα να έχω δει ίσως χειρότερα πράγματα από ότι άλλοι συμπολίτες μας...
Πάντως σίγουρα θα ήταν πολύ εποικοδομητική μια συζήτηση σε μια μέρα που θα είμαστε όλοι μαζί...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Πέμ Φεβ 16, 2012 12:17 pm

cop έγραψε:.
Πάντως σίγουρα θα ήταν πολύ εποικοδομητική μια συζήτηση σε μια μέρα που θα είμαστε όλοι μαζί...


το Σάββατο Κιθαιρώνα .. εγώ θα φέρω 10 μολότοφ :mrgreen: ,,,, άλλος ?

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 12:19 pm

Διας: Λιφτ στον Παρνασσό, κατασκευασμένο το 1980 και τοποθετημένο στο σημείο του βουνού που το σκίζει ο καιρός. Μια δουλέυει 10 δεν δουλεύει και να δουλέυει θα χαλάσει αμέσως. Εξού και οι παλαιότεροι σοφά έλεγαν "γαμήθηκε ο Διας"

Αύριο να πετάει ο Κιθαιρώνας?

τελικα γαμιεται η οχι....?

Τελευταία επεξεργασία απο KITSMAN την Πέμ Φεβ 16, 2012 12:23 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 12:21 pm

tsouloufis έγραψε:
cop έγραψε:.
Πάντως σίγουρα θα ήταν πολύ εποικοδομητική μια συζήτηση σε μια μέρα που θα είμαστε όλοι μαζί...


το Σάββατο Κιθαιρώνα .. εγώ θα φέρω 10 μολότοφ :mrgreen: ,,,, άλλος ?


θα ερθω καταλληλα εξοπλισμενος....
κρανος ασπιδα κροτου λαμψεως....
και οποιος διαφωνει θα τον βαραω πρωτα να μαλακωσει και μετα θα μπορουμε ωραια να τα λεμε....
συμφωνειται εεε?
ειπα μηπως!!!!!

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Πέμ Φεβ 16, 2012 12:25 pm

τα μπαλονια με το χρωμα δεν θα τα ριξω πανω σου .... στο παραπεντε σου θα τα ριξω :mrgreen: :mrgreen:

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 1:04 pm

αυριο, παρασκευη, θα κανω ντου στον κιθαιρωνα αν ειναι καλα, οποτε θα πεσει ματσουκι πολυ...
μπορει και να πεταει

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Φεβ 16, 2012 1:15 pm

cop έγραψε: Αν είναι να εισέρχονται ανάμεσα και να γίνονται αντιληπτοί κάποιος σίγουρα υποτιμά την νοημοσύνη μας και ακόμη χειρότερα εμείς τους πιστεύουμε.
Πίστεψε με και προσπάθησε το αυτό, ότι μέσα συγκροτημένο πλήθος δεν εισέρχονται άνθρωποι της ασφαλείας αλλά περιμετρικά για παρατήρηση. μέσα εισέρχονται "παρακρατικοί"

427541_3309920435636_1496850739_3162707_1245200538_n.jpg



πιστεψε με Παναγιωτη,,, οχι εγω δεν τα βλεπω μονοπλευρα και συμφωνω σε παρα πολλα απο αυτα που λες !,,,,, αλλα μηπως και εσυ εθελοτυφλεις σε καποια ?? (κρατανε ροπαλα!)



cop έγραψε:Άλλωστε και εμείς και οι διαδηλωτές είμαστε το μέσω ορό της κοινωνίας


Εισαι σιγουρος οτι με χρονια μεθοδευση δεν σας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου ,και οτι ακομα ειναι ξεκαθαρο στο μυαλο σας οτι εσεις οι ιδιοι, πολυ απλα - ειστε εμεις ?

399849_3341904346682_1240901777_33506334_1933653622_n.jpg









Αν δεν εισασταν εσεις να εκτελειτε ασυναισθητα τις διαταγες ,,, μηπως αυτο θα ηταν η αρχη του τελους για τα σχεδια των αλλων ,,,των "υπουλων" !?!?

419632_326297320739345_100000772387477_795486_1175891341_n.jpg


Δεν ειμαι τοσο ρομαντικος και οχι, δεν πιστευω οτι θα αλλαξει κατι ! η φακα ειναι καλοστημενη και μελετημενη απ' ολες τις πλευρες της :(

Τα λεμε αυριο ΚΙΘ,,,,,,,,,,,, παραπεντα Παναη, θα σου πατησω την sprintαρα στον αερα :twisted: :mrgreen:

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 1:31 pm

vagos έγραψε:
cop έγραψε: Αν είναι να εισέρχονται ανάμεσα και να γίνονται αντιληπτοί κάποιος σίγουρα υποτιμά την νοημοσύνη μας και ακόμη χειρότερα εμείς τους πιστεύουμε.
Πίστεψε με και προσπάθησε το αυτό, ότι μέσα συγκροτημένο πλήθος δεν εισέρχονται άνθρωποι της ασφαλείας αλλά περιμετρικά για παρατήρηση. μέσα εισέρχονται "παρακρατικοί"

427541_3309920435636_1496850739_3162707_1245200538_n.jpg



πιστεψε με Παναγιωτη,,, οχι εγω δεν τα βλεπω μονοπλευρα και συμφωνω σε παρα πολλα απο αυτα που λες !,,,,, αλλα μηπως και εσυ εθελοτυφλεις σε καποια ?? (κρατανε ροπαλα!)



cop έγραψε:Άλλωστε και εμείς και οι διαδηλωτές είμαστε το μέσω ορό της κοινωνίας


Εισαι σιγουρος οτι με χρονια μεθοδευση δεν σας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου ,και οτι ακομα ειναι ξεκαθαρο στο μυαλο σας οτι εσεις οι ιδιοι, πολυ απλα - ειστε εμεις ?

399849_3341904346682_1240901777_33506334_1933653622_n.jpg









Αν δεν εισασταν εσεις να εκτελειτε ασυναισθητα τις διαταγες ,,, μηπως αυτο θα ηταν η αρχη του τελους για τα σχεδια των αλλων ,,,των "υπουλων" !?!?

419632_326297320739345_100000772387477_795486_1175891341_n.jpg


Δεν ειμαι τοσο ρομαντικος και οχι, δεν πιστευω οτι θα αλλαξει κατι ! η φακα ειναι καλοστημενη και μελετημενη απ' ολες τις πλευρες της :(

Τα λεμε αυριο ΚΙΘ,,,,,,,,,,,, παραπεντα Παναη :twisted: :mrgreen:


Βαγγελη πανω απο ολα δε ψαχνω κανα τιτλο οτι ειμαστε εμεις οι καλοι και οι αλλοι οι κακοι... Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν ανακατευτεις με σκατα λερωνεσαι, αλλωστε το ξερουμε ολοι μας απο οποια δουλεια και αν κανουμε εξεροντας καποιες..
τωρα αν δεις αυτη που υπαρχει σταση λεοφορειου στη Κωλοκοτρωνη ειναι απο επιχειρηση της αστυνομιας ασχετη σε περιοχη με τοξικομανεις και αστεγους, για αυτο καποιοι δεν φερουν καθολου οπλισμο η κρανη κλπ...
αν αλλος ο μαλακας που ψεκαζει τον Γλεζο στη μουρη η οποιν Γλεζο ειναι .....
οσο για την τριτη ειναι απο ξενες δυναμεις και δε χρειαζεται να σου επναναλαβω για το μεγεθος προπαγανδας και το πως γινεται...
408008_150570368396232_147528752033727_185046_2062976660_n.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 16, 2012 1:35 pm

vagos έγραψε:
MIK έγραψε:Αύριο να πετάει ο Κιθαιρώνας?



αυριο ,,,Κιθair
μεθαυριο ,,,, Κερατ
παραμεθαυριο,,, Καντι

εισαι και στερημενος ,,,overdose θα φας παλιοΜΙΚ! Ειτε με πανια, ειτε με πεδιλα :P :mrgreen:

και γενικα δεν απαντησε στο βασικο ερωτημα ποτε και που γαμιεται ο Διας γιατι δεν μπορει να κατοικοεδρευει στον Παρνασο....
εδω γινονται τοσα ...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό GPapapetrou » Σάβ Φεβ 18, 2012 2:36 am

τωρα αν δεις αυτη που υπαρχει σταση λεοφορειου στη Κωλοκοτρωνη ειναι απο επιχειρηση της αστυνομιας ασχετη σε περιοχη με τοξικομανεις και αστεγους, για αυτο καποιοι δεν φερουν καθολου οπλισμο η κρανη κλπ...




Μια απορια..Σε περιοχη οπως λες με ΤΟΞΙΚΟΜΑΝΗΣ και ΑΣΤΕΓΟΥΣ πηγε η αστυνομια με ροπαλα?Και ποιους πανε να "κοπανισουν" γιατι το ροπαλο δεν ειναι αμυντικο μεσο αποτι ξερω και μαλιστα ντυμενοι πολιτικα μερικοι μηπως πανε να βρουν βαπορακια οι εμπορους?αλλα γιατι χωρις οπλισμο?μηπως αυτους που κοπανανε δεν τους φερνουν αντισταση γιαυτο δεν εχουν και κανα ιδιαιτερο οπλισμο?(φυσικα μου ειναι αδιανοητο να πιστεψω οτι βαρανε τους αστεγους η τους τοξικομανης η μηπως οχι?) 8) υγ προς κυριους διαχειριστας προτεινω να μετεφερθει αυτη η συζητηση σε αλλο topic.

GPapapetrou
EN D
 
Δημοσ.: 128

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron