Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 11:50 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Αεροπράματα

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Αεροπράματα

Δημοσίευσηαπό adreas » Κυρ Μαρ 03, 2013 2:09 pm

Τις προάλλες χάζευα στο pc, έψαχνα στο net για διάφορες απορίες μου και τελικά είπα να τα μαζέψω όλα μαζί. Όταν παραγίνανε πολλά, είπα να τα γράψω σε ένα αρχείο και τελικά μετά δυο νύχτες κατέληξα με ένα presentation. Το βάζω εδώ να το ξεσκίσετε και να το κριτικάρετε. Τι λείπει, τι είναι λάθος, τι δεν είναι σωστά διατυπωμένο, τι άλλο θα έπρεπε να είναι μέσα κλπ.

Θα βρείτε την πιο φρέσκια έκδοση εδώ σε δύο format, ppt και odp. Στην ανάγκη το ανοίγει ακόμα και η ηλιθιότητα το MS Office (υποτίθεται ότι τα καινούρια ανοίγουν odp αλλα δοκιμάστε το ppt μπας και το δείξει καλύτερα) αλλά μερικά slides τα δείχνει ψιλοσκατά. Καλύτερα είναι να το δείτε με LibreOffice ή OpenOffice.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Αεροπράματα

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Κυρ Μαρ 03, 2013 5:20 pm

κύριε, κύριε!
για να έχουν πρακτική εφαρμογή τα σπουδαία πράγματα που μας διδάσκετε, με τουρλοκώλες πολικές αρκούδες ταχυτήτων και πολύ εμπνευσμένες πολιτικές/οικονομικές αντιστοιχίσεις :lol: ...
πως θα ξέρω ο φουκαράς:
α)ποια είναι η ακριβής σχετική μου ταχύτητα, αφού ακόμα και το μπαλάκι του μπάντμιντον με δουλεύει
β)πόσο να τραβήξω φρένα ή να πατήσω γκάζι(σε cm) για να χω BEST GR
γ)τι πρέπει να κάνω για να βγω απ' την κρίση;

ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Re: Αεροπράματα

Δημοσίευσηαπό adreas » Κυρ Μαρ 03, 2013 6:36 pm

(α) & (β) Δεν παίρνω και όρκο οπότε ρώτα και κάναν άλλο αλλά αν θυμάμαι καλά ο Maurer έλεγε λίγο πολύ πάντα γκαζωμένος πήγαινε και άντε το πολύ τριμ και ελάχιστο φρένο στον ούριο. Αν υπήρχε τρόπος να μετρήσεις σωστά την οριζόντια ταχύτητα (ανέμου) δε θα είχαν κάνει τόσες θεαματικές μαλακίες οι εγκέφαλοι της CIVL που κάθε μέρα μας κάνουν να αναρωτιώμαστε εάν ήταν κι αυτοί συμφοιτητές του ΓΑΠ.

(γ) περίμενε μερικά χρόνια. Στο τέλος θα συνηθίσεις.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες