Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 4:04 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Άνθρωποι του Αγέρα

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Κυρ Δεκ 25, 2011 8:36 pm

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
(Τα παρακάτω κομμάτια των βίντεο αφιερώνονται σε όλους εσάς.)

Άνθρωποι του Αγέρα 1.

Άνθρωποι του Αγέρα 2.

Άνθρωποι του Αγέρα 3.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Δευτ Δεκ 26, 2011 1:03 am

Διορθωση:(Τα παραπάνω μουσικά κομμάτια των βίντεο αφιερώνονται σε όλους εσάς.)..Εάν σας αρέσουν βεβαία ;
Άνθρωποι του Αγέρα 4:

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Τρί Μάιος 08, 2012 4:44 pm

Άνθρωποι του Αγέρα 5.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό dim » Τρί Μάιος 15, 2012 9:22 am

Infinity tumble σε tandem.... το ενδιαφέρον είναι ότι και οι δύο πιλότοι έχουν φρένα στα χέρια τους και τα χειρίζονται ταυτόχρονα.


Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Παρ Οκτ 19, 2012 2:46 pm


DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό para-mageiras » Σάβ Οκτ 20, 2012 10:45 am

550478_10151072434776231_910604967_n.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
para-mageiras
EN B
 
Δημοσ.: 113

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Δευτ Οκτ 22, 2012 12:20 am



Στο 0:40 συλλαμβάνω τον εαυτό μου να χαμογελάει κάθε φορά που το βλέπω. Εμπνευσμένο! :)

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Δευτ Οκτ 22, 2012 6:44 pm

ίσως παλιό... τωρα το ειδα...



εχει κι ενα απιστευτο σώσιμο-ξεκολωμα στο τελος!

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Δευτ Οκτ 22, 2012 10:55 pm

Chris Lappas έγραψε:

Στο 0:40 συλλαμβάνω τον εαυτό μου να χαμογελάει κάθε φορά που το βλέπω. Εμπνευσμένο! :)


καλα μου φανηκε καπως ψεμμα το βιντεάκι... αλλα τελικα δεν ειναι απλά στημένο... αχχαχα αυπερπαραγωγη... hollywood... εδω δες...


jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Τρί Οκτ 23, 2012 10:09 am

ΦΤΩΧΟ,ερασιτεχνικό βίντεο χωρίς σκηνοθεσία και στημένους θεατές τραβηγμένο σε παρόμοιο περιβάλλον παραλίας με δύο φτηνές κάμερες όπως καταλαβαίνω -Αλλά με μπόλικη δεξιοτεχνία και επιδεξιότητα του πιλότου μας. Συγκρίνετε την αιώρηση του πιλότου μας μετά το 7' λεπτό και την αιώρηση του άλλου πιλότου πάνω από το φάρο στο βίντεο Light Line.
ΜΠΡΑΒΟ CHRISTOS !!!ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΛΑΔΑΡΑ !!!

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Οκτ 23, 2012 12:02 pm

Jolly το Hollywood δεν με χαλάει καθόλου. Αν θέλεις άψογο αποτέλεσμα, χρειάζεσαι μεγάλη προετοιμασία.

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Οκτ 23, 2012 12:59 pm

ναι μωρε, καλό το έργο... για έργο!... απλως εχω συνηθισει τα δικά μας βιντεάκια, και μου χτυπάει λιγο παράξενα... νομιζω οτι θα δώ "ημερολόγιο-βιντεο", και απο την οπτική αυτή μου χτυπάει καπως ψέφτικο...

βασικα νομιζω ο προβληματισμός μου ξεκιναει απο την υποψια χασιματος του μπουσουλα, σχετικα με το γιατί πετάμε, καποιες φορες...

καποια στιγμη εβγαζα βιντεο σε καθε πτηση, και καθομουνα μετα και το έβλεπα, καθως και ανέβαζα πτήσεις στο λεοναρντο κλπ...

οταν καποια αλλη στιγμη αρχισα να πετάω χωρίς καμερα, gps, κλπ και κυρίως, χωρίς να τα "υπολογίζω" στη σκέψη μου περι πτήσης... παρατήρησα οτι νωριτερα, ισως ειχα καταλήξει να πετάω και να σκεφτομαι τι θα βγάλει η κάμερα, τι θα γράψει το gps, αντι για το πως θα χαρώ καλύτερα...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Οκτ 23, 2012 1:41 pm

Τώρα δηλαδή χαίρεσαι καλύτερα? Εννοώ δηλαδή το μοτέρ σου έχει καλύψει τα πάντα? Γιατί από το μοτέρ και μετά νομίζω άλλαξαν όλα.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Οκτ 23, 2012 1:53 pm

το ψαχνω ρε μαν.. τι σχέση εχει το μοτερ ομως; και με μοτερ και χωρις ειχα το θεμα με το βιντεο...

και μαλιστα δε νομιζω οτι φταιει αυτο καθαυτο το βιντεο, αλλα η σκεψη σχετικά με το βιντεο... αν δηλαδη την ειχα την καμερα να βγαζει, και δεν τη σκεφτομουν ποτέ, δε νομίζω οτι θα με χάλαγε...

ομως η ενασχοληση με αυτη, κατέληξε νομιζω να πάρει τη σημασία απο την πτήση, και να την κάνει περι του βιντεο... και η χαρά της πτήσης δεν γραφεται στο βιντεο, ουτε στο gps...

νομιζω γαμιεται η φαση οταν αρχιζουμε και πεταμε για το "μπράβο"... ειτε επειδη ονειρευόμαστε τις μαζωρέτες που θα δουν το βίντεο ή το track, ή (ειδικά με το μοτερ) ψαρωνοντας με τους απο κατω που το παιζουν "ουαααααου"....

παρατηρησα ομως οτι ενω η ενασχοληση με τους θεατες, στην αρχη δινει μια φαινομενική χαρά... στην πορεία, σαν ολους τους εθισμους, κερναει πακετο...
και η "χαρά της πτήσης", μετατρέπεται σε κατι σαν "αγωνία συλλογής μπράβο"...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Οκτ 23, 2012 1:58 pm

Τραβάω βίντεο σε κάθε πτήση, απλά το 90% αυτών των πλάνων σβήνεται κατευθείαν. Μερικές φορές μόνο, όταν έχω όρεξη, μπορεί να κάτσω να μοντάρω ένα βιντεάκι. Αυτά όμως είναι πολύ χαμηλής ποιότητας, για εσωτερική κατανάλωση μεταξύ μας και δεν αντέχουν κριτικής.

Η δουλειά των τύπων παραπάνω ξεπερνά τα στενά όρια της παρέας του παραπέντε, όχι μόνο επειδή πραγματικά αναδεικνύουν την πτητική ικανότητα του πιλότου, αλλά κυρίως γιατί κάνουν τον θεατή να θέλει να συμμετάσχει, του δείχνουν γιατί το αλεξίπτωτο πλαγιάς είναι ελευθερία. Είναι πραγματική διαφήμιση για το άθλημα.

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Οκτ 23, 2012 2:16 pm

λες δηλαδη οτι θεωρεις αυτο το βιντεακι αντιπροσωπευτικό της ενασχόλησης με παραπέντε;

βασικα αυτό ειναι που με προβληματίζει νομιζω... οτι πιθανώς δινει αυτη την εντύπωση, και υπο την έννοια αυτή λεει ψέμματα...

διαφημιση σιγουρα... απ αυτή που ο "πελάτης" ψάχνει να βρει γιατί ψονισε αυτό που ψόνισε...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Οκτ 23, 2012 2:27 pm

Οι κάμερες που έχουμε είναι η καλή πλευρά της τεχνολογίας. Όταν την έχεις πάντα ανοιχτή, κάτι θα πιάσει. Κάτι που μπορεί να ήθελες να είχες κρατήσει και σου έφυγε. Δεν αντικαθιστά καμία χαρά σε αυτό που κάνουμε. Μέσα από αυτά που βλέπουμε μερικές φορές διορθωνόμαστε. Άλλωστε όλοι οι προπονητές χρησιμοποιούν κάμερα στα περισσότερα αθλήματα, όχι φυσικά για τα μπράβο των άλλων, ούτε για να φτιάξουν βίντεο αλλά γιατί έχει κάτι να τους δώσει. Στην περίπτωση τη δική σου όμως, αν έχεις το μυαλό σου στο τι πλάνα θα βγουν την ώρα που πετάς και χάνεις τη μαγεία της πτήσης καλύτερα να τη σπάσεις. Η ακόμα καλύτερα να την δώσεις σε μένα. :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Οκτ 23, 2012 2:40 pm

ξερεις τι... νομιζω το θεμα ειναι η επιγνωση της προθεσης.. και προσωπικα δυσκολευομαι αρκετά...

ξεκινησα δηλαδη να βγαζω βιντεο και να το βλεπω για να δω λαθη κλπ, οπως το λες... μαλιστα εβαζα καποτε και σταθερη καμερα καπου, για να δω τι σκατα κανω.. οταν ομως αρχισανε να μου λενε "ουαου", και ο μαλακας το ψονισα... αρχισα να χανω το μπουσουλα αχχααχ...

πηγε δηλαδή η πρόθεση οσον αφορα το βιντεο, απο το "βλεπω τι να διορθώσω", στο "διαφημίζομαι", χωρίς να γίνει αντιληπτό...


απ οτι παρατηρω, αν ψαρωσεις στο "μπράβο/ουαου" ("χαρείς" δηλαδή, όπως ειμαστε εκπαιδευμένοι να κάνουμε), τη γαμησες...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Οκτ 23, 2012 2:44 pm

αυτο το βιντεακι νομίζω είναι πιο αντιπροσωπευτικό της ενασχόλησης με παραπέντε.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Οκτ 23, 2012 2:49 pm

lovedoctor έγραψε:αυτο το βιντεακι νομίζω είναι πιο αντιπροσωπευτικό της ενασχόλησης με παραπέντε.

για ποιό λες ρε μαν;

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό para-mageiras » Τρί Οκτ 23, 2012 3:18 pm


para-mageiras
EN B
 
Δημοσ.: 113

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Οκτ 23, 2012 3:28 pm

lovedoctor έγραψε:αυτο το βιντεακι νομίζω είναι πιο αντιπροσωπευτικό της ενασχόλησης με παραπέντε.


Α , το ξέχασα :)


don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό fotis281 » Σάβ Οκτ 27, 2012 1:59 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_KjfWN9kOAY&feature=related[/youtube]

ο μεσιας του παραπεντε!!! σταυρωστε τον

fotis281
EN A
 
Δημοσ.: 2

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό fotis281 » Σάβ Οκτ 27, 2012 2:17 pm


fotis281
EN A
 
Δημοσ.: 2

Re: Άνθρωποι του Αγέρα

Δημοσίευσηαπό chaniotis » Κυρ Οκτ 28, 2012 11:16 am

ο διδυμος αδερφος του Σπηλαιολόγου ????

chaniotis
EN B
 
Δημοσ.: 116


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες

cron