Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 10:56 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Μας ψεκάζουν?

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Μας ψεκάζουν?

Οου!!! καθε μέρα - όλη μέρα (και το βράδυ επίσης!)
22
24%
Μονο ο Ονειροποιός με τις χαζομάρες του, και μας λέει και μαλ...ες απο πάνω!
14
16%
Είστε μαλ..κες
11
12%
Σύντομα θα φανερωθούν όλα
9
10%
Έχω το καλύτερο glide για 2/3 να πάτε να $@% όλοι
18
20%
Ωχ πονάω
8
9%
Δεν ψηφίζω ποτέ σε ψηφοφορίες στο Internet
8
9%
 
Σύνολο ψήφων : 90

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Σεπ 04, 2012 7:50 pm

Ρε badder από τα 200.000 video που κυκλοφορούν για ta chemtrails διάλεξες να βάλεις τα νούμερα που πετάνε κοτσάνες. Φαίνεται ότι το έχεις ψάξει πολύ το θέμα για να βρεις μόνο την αστεία του πλευρά. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δέχομαι την αστεία πλευρά του θέματος ενώ εσύ δεν έχεις δεχθεί ποτέ την σοβαρότητα που κρύβει. Όσο για τον Jolly δεν ανησυχώ καθόλου με αυτά που βάζει. Δείχνει ότι είναι καλά.
Φιλάκια στα μουτράκια.

Τελευταία επεξεργασία απο Sprayman την Τετ Σεπ 05, 2012 10:52 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό tifonas » Τρί Σεπ 04, 2012 11:06 pm


tifonas
EN B
 
Δημοσ.: 75

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Σεπ 04, 2012 11:17 pm

Ναι και θέλουν να μας πούνε ότι αυτά είναι καυσαέρια. Ρε συ όσες τέτοιες φωτογραφίες και να τους δείξεις δεν πιάνουν τόπο. Γι αυτό μου έλεγε μια συγχωρεμένη. : ''Κι ύστερα μου λες γιατί δεν σου γράφω. Αφού δεν λαβαίνεις.''

Τελευταία επεξεργασία απο Sprayman την Πέμ Σεπ 06, 2012 9:47 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Σεπ 04, 2012 11:24 pm

Βγες έξω και κοίτα μακριά. Τώρα με πιστεύεις ότι η γη είναι επίπεδη;

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Σεπ 04, 2012 11:27 pm

Λάππα αι τράβα κάνε καμία πτήση. 8)

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Σεπ 04, 2012 11:30 pm

Η σημερινή ήταν συγκλονιστική μπορώ να πω! :mrgreen:

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό tifonas » Τρί Σεπ 04, 2012 11:42 pm

Το http://www.flightradar24.com/ ξέρουμε τι είναι :?:

tifonas
EN B
 
Δημοσ.: 75

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Σεπ 05, 2012 9:59 am

Sprayman έγραψε:Ρε badder από τα 200.000 video που κυκλοφορούν για ta chemtrails διάλεξες να βάλεις τα νούμερα που πετάνε κοτσάνες. Φαίνεται ότι το έχεις ψάξει πολύ το θέμα για να βρεις μόνο την αστεία του πλευρά.


Νίκο δεν το έχω ψάξει το θέμα... για αυτό και δεν έχω τοποθετηθεί. Απλά έπεσα τυχαία πάνω στο βίντεο και το έβαλα... δεν το επέλεξα μετά από έρευνα. Χαίρομαι που δέχεσαι το χιούμορ γιατί περί τέτοιου πρόκειται, μην τσιμπάς.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Σεπ 05, 2012 10:37 am

Ολο τον Αύγουστο, τον πιό θερμό μήνα του έτους, δεν παρατήρησα chemtrails πουθενά. Γιατί?

Αν γίνονται για το φαινόμενο του θερμοκηπίου τώρα δεν θα πρέπει να γίνονται (και όχι τον χειμώνα)?

Αν γίνονται για τον έλεγχο της συμπεριφοράς του ανθρώπου γιατί με τα νέα μέτρα (και με τον βομβαδισμό της τηλεόρασης περί καταστροφής της Ελλάδας κλπ) δεν έγιναν τον Αύγουστο? Τώρα είναι η κατάλληλη ώρα να μας κοιμήσουν.

Αν γίνονται για τον έλεγχο του καιρού σαν πολεμικό όπλο γιατί δεν στέλνουν ένα τυφώνα στο Ιραν, στο Αφαγιστάν, στο Ιράκ, στη Συρία να τελειώνουν? Γιατι δεν στέλνουν σε εμάς ένα τσουνάμι να πάθουμε πανωλεθρία και μετά να μας αγοράσουν για ένα κομμάτι ψωμί?

Και τέλος πάντων γιατί γίνονται αυτοί οι ψεκασμοί και ξοδεύουν τρισεκατομύρια για πτήσεις (καύσιμα, συντήρηση, χημικά και μεροκάματα πιλότων - πόσο νομίζετε ότι στοιχίζουν όλα αυτά ανά έτος?) εντός όλης της Ελλάδας και παγκόσμια?

............ κάτι δεν μου κολλάει σε όλη αυτή την συνωμοσιολογία και γιαυτό δεν την πιστεύω.

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει την προσωπική του γνώμη, όπως και εγω την δικιά μου.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Σεπ 05, 2012 10:52 am

Sprayman έγραψε:Ναι και θέλουν να μας πούνε ότι αυτά είναι καυσαέρια. Ρε συ όσες τέτοιες φωτογραφίες και να τους δείξεις δεν πιάνουν τόπο. Γι αυτό μου έλεγε μια συγχωρεμένη. : ''Κι ύστερα μου λες ότι δεν σου γράφω. Αφού δεν λαβαίνεις.''

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Σεπ 05, 2012 10:56 am

dim έχω και εγώ μια απορία. Σε έχει κάνει διθέσιο ο Τσουλούφης? Δεν θυμάμαι. Αν όχι, θα σε κανονίσω. Θα σου έρθουν όλες οι απαντήσεις σε δευτερόλεπτα. :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Σεπ 05, 2012 11:04 am

μμμμ τώρα που το λες δεν με έχει κάνει.... και γιαυτό έχω ακόμα σώας τας φρένας!!!!! :lol: :lol: :lol:

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Σεπ 05, 2012 12:11 pm

dim έγραψε:μμμμ τώρα που το λες δεν με έχει κάνει.... και γιαυτό έχω ακόμα σώας τας φρένας!!!!! :lol: :lol: :lol:

αρα ο ΝΙκος που τον εκανα διπλο μετα το ατυχημα που ειχε και ξαναπεταξε δεν εχει σωας τας φρενας !!

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Σεπ 05, 2012 1:34 pm

Οφείλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δημήτρη που εκείνη τη μέρα με ταρακούνησε και με έκανε να σκεφτώ σοβαρά το νέο μου ξεκίνημα στο παραπέντε. Αν δεν είχε γίνει αυτό, ίσως να μην είχα πάρει ποτέ από μόνος μου την απόφαση. Όταν κατέβηκα ένοιωσα ότι ξαναγεννήθηκα. :P
Κι έτσι είμαι πάλι εδώ για να σας τα πρήζω. :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Σεπ 05, 2012 1:40 pm

Παρακαλώ. Δεν κάνει τίποτα! Αν και πιστεύω οτι η σφαλιάρα που σου έριξα και ταρακουνήθηκες δεν ήταν αρκετή, ακόμα βλέπεις chemtrails. :mrgreen: :mrgreen:

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Σεπ 05, 2012 2:48 pm

Και εσύ τα βλέπεις αλλά κάθε φορά αλλάζεις κουβέντα και το ρίχνεις στην τρελλή. Όπως μια γιαγιά που όταν της έδειξα μια μέρα έναν ουρανό εντελώς μπακλαβά, γυρίζει και μου λέει, ''δεν πειράζει πιδίμ, για το καλό μας τα ρίχνουν''. Άμα θέλεις να πιστεύεις ότι όλοι θέλουν το καλό σου εγώ θα σου αλλάξω γνώμη?

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τετ Σεπ 05, 2012 3:49 pm

Ο παραλογισμός ενός επιχειρήματος δεν εκλογικεύει τον παραλογισμό ενός άλλου, Νίκο.

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Σεπ 05, 2012 5:55 pm

dim έγραψε:Παρακαλώ. Δεν κάνει τίποτα! Αν και πιστεύω οτι η σφαλιάρα που σου έριξα και ταρακουνήθηκες δεν ήταν αρκετή, ακόμα βλέπεις chemtrails. :mrgreen: :mrgreen:
Δεν είπα για εσένα μωρή μουσίτσα. Υπάρχουν κι άλλοι Δημήτρηδες. :mrgreen:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Σεπ 06, 2012 11:32 am

Chris Lappas έγραψε:Ο παραλογισμός ενός επιχειρήματος δεν εκλογικεύει τον παραλογισμό ενός άλλου, Νίκο.
Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι όλα αυτά είναι καυσαέρια αεροπλάνων? Για όνομα. έλεος πια.!

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Σεπ 06, 2012 11:42 am

καυσαέρια είναι...απλά η μηχανή τους "τσιμπάει" λάδια...

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό adreas » Πέμ Σεπ 06, 2012 3:07 pm

Sprayman έγραψε:Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι όλα αυτά είναι καυσαέρια αεροπλάνων? Για όνομα. έλεος πια.!


Ναι, επειδή μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι πειστικό. Δείξε κάτι και θα πω περιχαρής ότι ναι, αυτό μάλιστα. Σου έδειξα contrails από τη μάχη της Βρετανίας που είναι πολύ παρόμοια και βγαίνανε από μιση πορδή αεροπλανάκια σε σχέση με τα κτήνη τα σημερινά επιβατικά. Τα Spitfire και τα BF-109 ψεκάζανε; (ότι ψεκάζανε ψεκάζανε, αλλά σφαίρες).

Οι φωτό 4 και 5 είναι όντως πολύ εντυπωσιακές, δείχνουν όμως καθαρά το trail να βγαίνει από τη μηχανή και όχι από ξεχωριστά ακροφύσια. Τα υπόλοιπα δε δείχνουν κάτι πολύ κουφό πέραν του ότι η ατμόσφαιρα μερικές μέρες είναι πιο κορεσμένη από άλλες. Αν δε μπορείς να το χωνέψεις αυτό θα έχεις προβλήματα στην κατανόηση της μετεωρολογίας.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Σεπ 06, 2012 3:23 pm

Xα χα. Δηλαδή θέλεις να πεις ότι όλη αυτή η σαβούρα βγαίνει από τους κινητήρες? Ε έχεις πολύ πλάκα.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό adreas » Πέμ Σεπ 06, 2012 3:42 pm

Όχι, το συγκεκριμένο είναι όντως περίεργο video. Αλλά σχολίασα τις φωτό όπου δείχνεις ουρανόύς με παντελώς νορμάλ contrails και ρίχνεις υπογείως τη σφήνα ότι όποιος δε νομίζει ότι είναι έργο των κακών είναι εμέσως πλην σαφώς κόπανος.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό franky » Πέμ Σεπ 06, 2012 3:53 pm

Κι εγώ νόμιζα ότι τελείωσε, επιτέλους, η ιστορία με το ψέκασμα, τουλάχιστον όσον αφορά την ατελείωτη προσπάθεια προσηλυτισμού των "άπιστων", αλλά έπρεπε να ξέρω ότι κάνω λάθος. Οι απανταχού συνωμοσιολόγοι ας αναλογιστούν ότι το "ψέκασμα" είναι παντελώς ασύμφορο από κάθε άποψη. Υπάρχουν σήμερα πολλοί, εύκολοι και φθηνοί τρόποι να περάσεις ότι θέλεις στην αλυσίδα τροφίμων, δεν υπάρχει κανένας λόγος να καταφύγεις σε τόσο κοστοβόρες, ανακριβείς και αμφιβόλου αποτελέσματος μεθόδους όπως το "ψέκασμα" (ας μην αναφερθούμε καν σε όρους όπως σχέση κόστους/οφέλους, κλπ.). Επιπλέον, κανένας δεν έχει, πόσο δε μάλλον να τα ξοδέψει, τα κεφάλαια που απαιτούνται για "ψεκασμό" της κλίμακας που υπονοούν οι οπαδοί της θεωρίας ούτε καν το παγκόσμιο συμβούλιο των σιωνιστών ακόμα κι αν συνεργασθεί με τη μεγάλη στοά των μασόνων. Επιτέλους, ας σταματήσει αυτό το παραμύθι. Όποιος δεν μπορεί να σκεφτεί λίγο ορθολογικά και όχι συναισθηματικά ή δεν καταλαβαίνει απλές οικονομικές και λειτουργικές παραμέτρους ή είναι τέλος πάντων τόσο πεπεισμένος ότι μας "ψεκάζουν" ας σκάψει ένα καταφύγιο 20 μέτρα κάτω από το έδαφος κι ας μπει μέσα να γλιτώσει. Ας αφήσει όμως τους άλλους που δεν το πιστεύουν να συνεχίσουν να ζουν, μέχρι να μαραθούν και να πεθάνουν από το "ψέκασμα", χωρίς να αισθάνεται την ανάγκη σώνει και καλά να τους πείσει ότι έχει δίκιο. Η διαρκής επανάληψη των ίδιων ισχυρισμών, φωτογραφιών, κλπ. δεν αυξάνει την αξιοπιστία τους ούτε τα κάνει πιο αποδεκτά, αποτελούν ισχυρισμούς που επιδέχονται διάφορες ερμηνείες και δεν υπάρχει αντικειμενικά αποδεκτός τρόπος προσδιορισμού του "σωστού". Στο κάτω κάτω αυτοί που δεν πιστεύουν στα "ψεκάσματα" δεν αισθάνονται την ανάγκη να το υπενθυμίζουν διαρκώς ούτε να προσπαθούν κάθε τόσο να πείσουν τους οπαδούς των "ψεκασμών" ότι δεν έχουν δίκιο. Γιατί πρέπει λοιπόν οι δεύτεροι να σώσουν τους άπιστους με κάθε τρόπο? Ούτε οι ιεραπόστολοι των πρώτων χριστιανικών χρόνων δεν έδειχναν τόσο ζήλο.

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μας ψεκάζουν?

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Σεπ 06, 2012 4:16 pm

franky έγραψε:Στο κάτω κάτω αυτοί που δεν πιστεύουν στα "ψεκάσματα" δεν αισθάνονται την ανάγκη να το υπενθυμίζουν διαρκώς ούτε να προσπαθούν κάθε τόσο να πείσουν τους οπαδούς των "ψεκασμών" ότι δεν έχουν δίκιο.
ευτυχως (!) ?... :mrgreen: :lol:

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες