Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 4:04 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk sky.gr

sky.gr

Leonardo και Guru

Θέματα που αφορούν το site. Ερωτήματα για τη λειτουργία του και υπόδειξη προβλημάτων.

Συντονιστής: Moderators

Leonardo και Guru

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Απρ 25, 2005 10:16 am

Παρακαλείτε το τμήμα συντήρησης και αναβάθμισης Leonardo να κοιτάξει τις 2 τελευταίες πτήσεις Guru διότι δεν εμφανίζουν βαθμούς.

Ευχαριστώ :)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό guru » Δευτ Απρ 25, 2005 10:38 am

Το team φροντίζει πριν από εμάς… με πρόλαβες!!!

Κατέβασα τις πτήσεις μου με το CompeGPS

Θα ήθελα να τις ανεβάσω και στο OLC, αν μπορεί κανείς που να γνωρίζει το CompeGPS να βοηθήσει με κάποια tip?

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Απρ 25, 2005 10:46 am

Και εμένα χθές το compe μου έκανε κάτι περίεργα. Χρησιμοποίησα g7towin http://www.gpsinformation.org/ronh/ . Αφου του δώσεις την com port και κατεβάσεις τα tracks, πηγαίνεις save igc file και επιλέγεις των διαχωρισμό των πτήσεων, με βάση μια διακοπή στο χρόνο καταγραφής (π.χ. 100 sec). Και σου φτιαχνει τα igc ξεχωριστά.

Έμένα μόνο έτσι δούλεψε.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό sot » Δευτ Απρ 25, 2005 11:50 am

Αποστόλη με track time interval 5sec στο mlr καταγράφεται πτήση 11+ ωρών (8000σημεία μνήμη).
Για να απολαμβάνουμε τις πτήσεις με καλύτερη ανάλυση αφού υπάρχει η δυνατότητα καλό είναι να το ρυθμίσεις. Τώρα μάλλον το έχεις ανά κάποια χλμ.

sot
EN D
 
Δημοσ.: 165

Δημοσίευσηαπό andread » Δευτ Απρ 25, 2005 1:04 pm

guru έγραψε:Θα ήθελα να τις ανεβάσω και στο OLC, αν μπορεί κανείς που να γνωρίζει το CompeGPS να βοηθήσει με κάποια tip?


Για τον Αποστόλη αλλά και για όλους τους υπόλοιπους που θέλουν να ανεβάσουν στο OLC :

Απλώς γράφεσαι στο OLC δίνοντας τα στοιχεία που σου ζητάει και μετά ενημερώνεις εμένα με PM ή mail δινοντάς μου
fistName
lastName
birthdate

ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα έδωσες στο OLC

Μετά απλώς πατάς "Υποβολή στο OLC" στην πτήση σου στο Leonardo και τελείωσες !!!

(μπορείς με ένα κλικ να την διαγράψεις απο το OLC όποτε θες αλλά προσοχή : αν έχει περάσει η ημερομηνία υποβολής δεν θα μπορέσεις να την ξαναστείλεις)

Υποβάλεται άμεσα και σύμφωνα με εξαντλητικά test του είδικού στο OLC optimazation GUS, η βαθμολογία είναι η μέγιστη δυνατή.

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Δημοσίευσηαπό guru » Δευτ Απρ 25, 2005 1:57 pm

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την αποκατάσταση της αξιοπρέπειάς μου. Το Σ/Κ μου «έριξαν» αρκετοί… αλλά όχι και 0 points!!!

Τα OLC στοιχεία σου τα έστειλα με PM.

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537


Επιστροφή στην sky.gr

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron