Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 11:07 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk sky.gr

sky.gr

nice new site !!

Θέματα που αφορούν το site. Ερωτήματα για τη λειτουργία του και υπόδειξη προβλημάτων.

Συντονιστής: Moderators

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Ιαν 13, 2011 4:11 pm

Κάποιες αλλαγές για την ταχύτητα έγιναν. Κανονικά η πρώτη σελίδα πρέπει να ανοίγει πιο γρήγορα τώρα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Ιαν 14, 2011 6:04 pm

Εναρμονίστηκε και το Leonardo

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιαν 18, 2011 4:03 pm

Ολοκληρώθηκε και η αναβάθμιση του άλμπουμ φωτωγραφιών

Επιλέγοντας Φωτογραφιές μπορείτε να μπείτε στο άλμπουμ και να ανεβάσετε τις εικόνες σας. Στην κατηγορία "Μέλη" μπορείτε να δημιουργήσετε υποκατηγορίες για καλύτερη αρχειοθέτηση.

Οι φωτογραφίες πρέπει να είναι μέχρι 2Mb σε όγκο.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Ιαν 18, 2011 7:41 pm

Εγώ δεν κοιτάω τις λεπτομέρειες του επιστήμονα dim, λέω ότι είναι πολύ καλές οι αλλαγές,όμως η χρήση μιας μορφής εξουσίας παραμένει όπως και σε όλα τα φορουμάδικα. Το δικαίωμα δηλαδή του jolly και του κάθε jolly να θέλει να αποφασίζει αυτός πότε θα προβάλεται η παρουσία του και πότε όχι,
δεν πρέπει να του το στερεί κανείς. Ακόμα και αυτός που υποτίθεται ότι του προσφέρει φιλοξενία στο net, πόσο μάλλον όταν ανήκουν και οι δύο σε μια ομάδα με κοινά ενδιαφέροντα. Παραδέξουτο badder. Είναι μια μορφή εξουσίας. Και αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είσαι καλό παιδί ή όχι, είναι καθαρά έμφυτο. Η τό'χεις ή δεν τό'χεις. Το ότι είναι ένας αυτός που το ζητάει, δεν σημαινει ότι δεν μετράει η γνώμη του.
Όλοι κατά καιρούς το ρίξαμε στην πλάκα (και εγώ μαζί) γιατί όπως έχω πει και άλλες φορές, δεν πρέπει να χάνουμε το χιούμορ μας.
Εσύ όμως νομίζω ότι το βλέπεις ανταγωνιστικά. Μου θυμίζεις κάτι djs που κάνουν πάρτυ, και καλούν κόσμο για να παίξουν ότι θέλουν αυτοί,
μην υπολογίζοντας τα γούστα των άλλων. Ελπίζω τώρα να σε τσάντισα πολύ, γιατί σε όλα αυτά υπάρχει μια δόση αλήθειας. Αν δεν κάνεις
αυτό που σου ζητάει ο jolly ''εδώ και κάτι χρόνια'', δεν πρόκειται να με πείσεις ποτέ ότι είσαι ανοιχτό μυαλό και ότι ''η απλούστερη λύση είναι συνήθως και η σωστή'' φιλάκια. :mrgreen:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Ιαν 18, 2011 8:35 pm

σωστά, δεν υπάρχει τρόπος να μας πείσει...

αν όμως το κάνει, πως θα ξέρουμε οτι δεν υπέκυψε στις "εντολές" εμου-εσού; ;)


κι αν υπέκυψε στις εντολές, τότε μετράει το οτι το έκανε;

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιαν 18, 2011 9:33 pm

1. Για να τσαντιστώ λίγο δύσκολο γιατι πρέπει να πάρω κάποιον στα σοβαρά πρώτα. Και τα δείγματα σας μεχρι τώρα μόνο σοβαρά δεν είναι. Και δεν το λέω εγώ αυτό.
2. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Τον σεβασμό τον κερδίζεις με τις πράξεις σου.
3. Αν κάποιοι δεν είναι σε θέση να εκτιμήσουν κάποια πράγματα... δικαίωμα τους
4. Η αλλαγή αυτή έχει πάρει παρα πολύ προσωπικό χρόνο και είμαι βέβαιος ότι εκτιμάται απο αρκετούς.
5. Κάθε αλλαγή χρειάζεται και την προσαρμογή της. Επειδή πολλά πράγματα διορθώνονται κάθε μέρα, η ολοκλήρωση δεν έχει γίνει ακόμα. Και αυτά που ζητάει ο jolly θα γίνουν το συντομότερο δυνατόν.
6. Όπως είπα και όταν άλλαξε το site έχουμε αρκετή δουλειά ακόμα. Δουλειά όμως εθελοντική και ανάλογα με τον χρόνο που περισσεύει. Δεν πληρώνομαστε από κανέναν και ούτε μια διαφήμιση δεν αποφέρει το παραμικρό έσοδο. Όποιος περνάει την ημέρα του πίσω από μια οθόνη μη κάνοντας τίποτα δεν μπορεί να απαιτεί πράγματα με συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα λες και μιλάει σε κανέναν υπάλληλο του. Ειδικά όταν οι διορθώσεις γίνονται καθημερινά.
7. To sky.gr έχει την εξουσία που του δίνουν τα μέλη του. Αν κάποιος διαφωνει με αυτό που βλέπει ή δεν έχει την υπομονή να περιμένει, δεν είναι υποχρεωμένος να συνδέετε. Άλλωστε η πληροφορία είναι για όλους.
8. Οι αλλαγές θα γίνουν όταν αυτό θα είναι εφικτό. Ούτε γιατί γράφτηκε κάτι, ούτε γιατί ενόχλησε κάτι. Μόλις μπορέσουμε θα κάνουμε αυτά που πρέπει.
9. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να υπενθυμίζουν πράγματα για τη βελτίωση του site. Και φυσικά ανταποκρινομαστε. Αλλά υπάρχει ο σωστός τρόπος που βασίζεται στο σεβασμό για την προσπάθεια και το χρόνο του εθελοντή δημιουργού και υπάρχει και ο τρόπος του Sprayman και του Jolly ενίοτε που προσβάλλουν την προσπάθεια και την διάθεση για δημιουργία. Η μόνη φυσικά αντιμετώπιση είναι η αγνόηση.
10. Ίσως εάν είχατε προσφέρει έστω και 1 ημέρα εθελοντικής εργασίας για αυτό που κάνουμε όλοι να μπορούσατε να εκτιμήσετε και την προσπάθεια κάποιων αλλά προφανώς δεν είστε σε θέση να εκτιμήσετε τίποτα. Ούτε καν να περιμένετε ενώ έχουμε πει ότι όλες οι εκκρεμότητες θα διορθωθούν.

Εν κατακλειδι. Οι αλλαγές που είναι να γίνουν θα γίνουν. Αν δεν μπορείτε να περιμένετε λυπάμαι. Προσπαθήστε να σεβαστείτε και να εκτιμήσετε κάποια πράγματα. Αν δεν μπορείτε να το κάνετε δεν σας υποχρεώνει κανείς να ανέχεστε την "καταπιεστική εξουσία" του site αυτού. Ελευθερα μπαίνεται, ελέυθερα βγαίνεται. Αλλά προσωπικά δεν θέλω να έχω καμία συζήτηση με ανθρώπους που δεν σέβονται την προσπάθεια και την θυσία του ελευθερου χρόνου. Και εννοώ μόνο τον τρόπο που ζητάτε κάποια πράγματα, όχι ότι ζητάτε αλλαγές (που είναι θεμιτό και σωστό)

Υ.Γ.
Κάποια πράγματα είναι ανίκητα... για αυτό ξέρω ότι παρόλα όσα γράφω το πιο πιθανό είναι τελικά να μην καταλάβετε τίποτα (οι 2 σχετιζόμενοι). Αλλά γενικά πάντα κάνω αυτό που πιστέυω ότι πρέπει, ασχέτως αποτελέσματος.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τρί Ιαν 18, 2011 9:58 pm

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι από τότε που φτιάχτηκε το sky gr όπου είμαι και μέλος από την αρχή, έχουν γίνει πολλές αλλαγές ανά διαστήματα γιατί το απαιτούσε η τεχνολογία η καλύτερη εξυπηρέτηση μας κτλ. Ποτέ δεν είχαμε τέτοια προβλήματα. Ας με διαψεύσουν αν είμαι λάθος .
Τώρα εγώ ξέρω ότι 2 άτομα ασχολήθηκαν για να αλλάξουν το sky. Και είμαι σίγουρος ότι και οι 2 δεν το κωλοβαρανε (έχουν και οι 2 δουλείες ).
Άρα πρέπει να σεβαστούμε τον χρόνο και τον κόπο τους για να έχουμε ένα καλύτερο site.
Όποιος δεν έχει υπομονή ας πάει να ρίξει καμία πτήση να ξελαμπικάρει λίγο.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Ιαν 18, 2011 10:57 pm

ρε Δημήτρη εγώ δεν είπα αυτό. Μπράβο στα παιδιά που προσπαθούν και αφιερώνουν προσωπικό χρόνο και έχουν φτιάξει ενα φόρουμ που φυσάει. Άλλοστε εγώ δεν κατάλαβα οτι έχει πει ποτέ του jolly ''κάνε υπομονή θα προσπαθήσω να κάνω κάτι''- ίσως να το έχει πει και να μην το θυμάμαι. Εγώ θυμάμαι οτι πάντα το έριχνε στην πλάκα ή γύρναγε τούμπα τη συζήτηση. Οκ. και εγώ μέσα είμαι στα περί πλάκας. Κάπου όμως το αστείο τελειώνει. Όταν λές συνεχώς το ίδιο ανέκδοτο, παύει να έχει πλάκα.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Ιαν 18, 2011 11:23 pm

εξαρτάται πως το λές :)

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιαν 18, 2011 11:50 pm

Sprayman έγραψε: Όταν λές συνεχώς το ίδιο ανέκδοτο, παύει να έχει πλάκα.


Πλάκα κάνεις έτσι... πες ότι κάνεις πλάκα. Εκτός και αν αυτά που λες δεν ισχύουν για σένα. Ε λοιπόν πρέπει να το μάθεις... δεν είσαι καθόλου διασκεδαστικός πια.

Τι ακριβώς δεν είσαι σε θέση να κατανοήσεις σε απλά ελληνικά. Από τα πρώτα post αυτού του thread είπαμε ότι υπάρχουν bugs που θα διορθωθούν, και ζήτησαμε το feedback των μελών για να τα λύσουμε. Και καθημερινά κάνουμε debugging και upgrading. Το κάθε θέμα θα λυθεί όταν έρθει η κατάλληλη ώρα. Και λυπάμαι αν δεν σε ρωτήσαμε πρώτα για τις προτεραιότητες του site. Είσαι θύμα της καταχρηστικής μας πρωτοβουλίας.

Μιλάς σαν να ξέρεις ακριβώς τις απαιτήσεις ενός τέτοιου site και τι ακριβώς χρειάζεται για να γίνουν όλα σωστά και με ποια σειρά. Προφανώς θεωρείς ότι οι υπόλοιπες διορθώσεις και βελτιώσεις δεν έχουν σημασία και οτι απλά δεν γουστάρουμε να κάνουμε αυτό που θέλει ο Jolly. Θα μας απολύσεις εσύ ή να υποβάλλουμε τις παραιτήσεις μας?

Αν δεν συμφωνεις με το humor μπορείς να μην ακούς. Για την ακρίβεια σε παρακαλώ... έλεος. Πραγματικά αναπολώ τις ημέρες που μας είχες ζαλίσει με το ψέκασμα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Ιαν 19, 2011 12:27 am

ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ. :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Ιαν 19, 2011 10:05 am

φοβερή απάντηση Νίκο τι να σου πω !!!
έδωσες ρέστα.

κάνω πρόταση εδώ δημόσια στους κυρίους του sky να το κάνουν χουντικό τελείως, να αποφασίζουν και να διατάζουν να πετάνε έξω όποιων έχει αντίθετη γνώμη με την δική τους,
εγώ θα βάλω την κουκούλα στο κεφάλι και θα κάνω τον Αρτέμη Μάτσα

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Ιαν 19, 2011 10:50 am

ΧΑ ΧΑ. ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ. :lol: ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙΣ ΑΦΗΡΗΜΕΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΆΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕ ΤΑ TOUTCH & GO ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ. :lol: :lol: :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τετ Ιαν 19, 2011 4:38 pm


jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Πέμ Νοέμ 10, 2011 4:15 pm

πω πω ρισπεκτιλα το κοκκινο background οπως και οτι ειναι χαοτικα ποιο ξαλαφρωμενο σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση του.Ο χρονος φορτωσης φαινεται να ειναι τουλαχιστον 2 φορες μικροτερος (μερικες φορες στο μπλε το προηγουμενο , απλα δε φορτωνε).

Και στο login εχει αλλαξει κατι νομιζω..Πριν ειχε ενα Logout εξω απο το site που δεν υσχιε για το φορουμ ..

και φυσικα ειναι και ωραιο theme το κοκκινο!!

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Νοέμ 10, 2011 4:18 pm

μακράν καλύτερο το μπλε.. :) ...
πιο γαλήνιο θα λεγα... το κοκκινο θυμίζει κάτι πολεμικό, και μιας και είμαστε άκρως χαλαροί εδω μεσα... οτι καλύτερο χαχχαχ :D ...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό dim » Πέμ Νοέμ 10, 2011 5:21 pm

Απαραδεκτο! :evil: Ενεπιτρεπτο! :twisted: Ζητω ΕΔΩ και ΤΩΡΑ δημοψήφισμα για το χρωμα του site..... και μην σας παραμυθιάζουν οι admin ότι αυτό ειναι και δεν έχει άλλο........ Templates ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!!!!

Ασε που δεν κολλάει με την μπλέ νεκροκεφαλή του Jolly... :( :(

Κατι σε κιτρινάκι να κολλάει με το δίκο μου avatar? ή σε σιμπιζάκι με ροζ ελεφαντάκια? :roll:

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό focman » Πέμ Νοέμ 10, 2011 5:35 pm

Το προηγούμενο χρώμα ήταν πιο ευχάριστο
Τις πάθατε και το αλλάξατε :roll:
Δεν κάνει ο καιρός για πτήσεις και έχετε πολύ χρόνο ελεύθερο μου φαίνετε :wink:
Δουλειά δεν είχε ο διάολος ……………… :lol: :lol: :lol:

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Πέμ Νοέμ 10, 2011 5:48 pm

κοκκινο , να μας κραταει σε εγρηγοση , μια χαρα χρωμα για φορουμς και κρεβατοκαμαρες

βασικα αμα του βαλεις και μια μπλε φασα.. 8α ειαι ασπρο κοκκινο μπλε.. (σαν το cbr , σαν το αλεξιπτωτο μου , και γενικα τετοια πραγματα μεγαλης ταχυτητας :lol: )..

ΩΠ!! λετε γιαυτο να πηγαινει ποιο γρηγορα το σαιτ? χμμ

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Νοέμ 10, 2011 6:10 pm

Εν μέσω κρίσης ένα face lift κάνει τα πράγματα πιο ενδιαφέροντα. Έτσι τώρα θα μπορέσουμε να αυξήσουμε την επισκεψιμότητα και οι 10αδες πελάτες που διαφημίζονται θα πρέπει να μας πληρώνουν περισσότερο.

Δεδομένου ότι μπορούμε να αλλάζουμε λίγο το στυλ είπαμε να μην κολλάμε στα ίδια. Θα γίνεται λοιπόν αλλαγή μετά από κάποιο διάστημα για να μην βαριόμαστε. Δυστυχώς Dim δεν είναι εύκολο να αλλάξουμε template διοτί οι αλλαγές που έχουν γίνει σε επίπεδο κώδικα σε αυτό δεν εφαρμόζονται πλέον αυτόματα από ένα καινούριο. Μπορούμε όμως να αλλάζουμε την εμφάνιση του υπάρχοντος.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Νοέμ 10, 2011 6:18 pm

Ήτανε μπλε και το κάνατε κόκκινο.............μάλιστα.........
Να δω πως θα ξεμπλέξετε με τον Γαζή :!:
Γιάννη,εάν σου κάνω δώρο πάτους αύξησης ύψους,θα το ξανακάνεις μπλέ?

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Νοέμ 11, 2011 11:37 am

Α δεν ξέρω... και πόσο ύψος δηλαδή θα έχουν οι πάτοι...

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό redbaron » Παρ Νοέμ 11, 2011 12:30 pm

ευχάριστη έκπληξη η ανανέωση. Αντε με το καλό να βελτιωθεί και η ταχύτητα φόρτωσης της σελίδας. (δεν μπορώ να ξετσεκάρω πεδία στις επιλογές, τι γίνεται με αυτό?)

redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: nice new site !!

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Νοέμ 11, 2011 2:00 pm

Η ταχύτητα πρέπει να είναι ήδη αρκετά καλύτερη. Για καθάρισε λίγο την cache.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Προηγούμενη

Επιστροφή στην sky.gr

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron